Image Games to młodszy brat Platige Image i Movie Games

Autorzy cutscen do (m.in.) Wiedźmina i Metro: Exodus pomogą z filmowością. Twórcy (m.in.) erotycznych horrorów zadbają o know-how produkcyjny i wydawniczy.

Nowa spółka ma się zająć produkcją trzech gier z segmentu AA, „spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image”, która to firma wyłoży – wespół z Movie Games – po 50% jej kapitału zakładowego.

Piotr Gnyp, przyszły członek zarządu, niedwuznacznie zasugerował, że Image Games – podobnie jak True Games – przedstawi na monitorach życie ulicy.

– Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł.

– skomentował powstanie nowego podmiotu. Grzecznościowe oświadczenie wystosował również Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image.

– Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki.

Partnerstwo między Platige Image a Movie Games ogłoszono w lutym, raptem miesiąc po tym, jak pierwsza ze spółek zdradziła ambicje na tym polu (co zresztą odbiło się na kursie jej akcji).

Przypomnijmy, że to właśnie Platige Image odpowiada za – między innymi – aktorski zwiastun The Medium czy cinematik promujący Outriders. Warszawskie studio ma też na koncie cenione animacje do Metro: Exodus i Apex Legends, rozliczne reklamy oraz efekty specjalne (m.in. do serialowego „Wiedźmina”). W szerokiej świadomości zaistniało za sprawą krótkich metraży (chociażby nominowanej do Oscara „Katedry”).

Z kolei Movie Games błysnęło niedawno erotycznym horrorem Lust from Beyond, który – mimo (tymczasowej!) nieobecności w Chinach i Niemczech sprzedał się całkiem nieźle. Perłą w koronie studia jest jednak Drug Dealer Simulator, a więc jeden z najlepiej sprzedających się symulatorów zeszłego roku.

 

PS WAŻNE! Nowej firmy nie należy mylić z debiutującym dziś na NewConnect Image Power, a więc autorami i autorkami Dieselpunk Wars.