Movie Games: Nowe studio stworzy kolejne symulatory życia ulicy

O wiarygodność tworzonych przez True Games następców Drug Dealer Simulatora zadbają dwaj raperzy-inwestorzy: Wojciech „Sokół” Sosnowski i Michał „Małolat” Kapliński.

Jak niedawno donosiliśmy, symulator czynów zabronionych w Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 generuje pokaźne zyski. Idąc za ciosem, wydawca gry, Movie Games, powołał do życia nowe studio, które skupi się na tworzeniu kolejnych symulatorów poruszających tematy związane z „szeroko pojętą tematyką uliczną”. Jak czytamy w informacji prasowej, gry True Games ma charakteryzować

– Realistyczne oddanie klimatu kultury ulicznej, nawiązywanie do momentami bezwzględnego świata, gdzie takie procedery jak handel narkotykami, kradzieże, napady oraz konflikty pomiędzy gangami są na porządku dziennym.

W rozmowie z PolskiGamedev.pl prezes Movie Games, Mateusz Wcześniak, potwierdza, że to właśnie mroczniejszymi aspektami kultury ulicznej True Games zajmie się w pierwszej kolejności, choć „nie zamyka to obszaru zainteresowań” nowego studia. Zapytany o zaangażowanie Sokoła i Małolata w projekt Wcześniak deklaruje, że obaj muzycy są graczami, i wyjaśnia:

– Obecność artystów sprawia, że spółka będzie miała multum pomysłów na to, jak sprawić, by tworzone tytuły były bardziej autentyczne. Chcemy korzystać z ich wiedzy, doświadczeń i pomysłów.

W ocenie samego Wojciecha „Sokoła” Sosnowskiego gry, które wyprodukuje True Games, spełnią ważną rolę:

– Ani moje kawałki, ani gry, które będą tworzone w True Games, nie są pochwałą najciemniejszych obszarów ulicznego życia. Wręcz przeciwnie, dają możliwość zasmakowania go bez konieczności łamania prawa czy zasad społecznych.

Warto nadmienić, że zaangażowani w projekt stołeczni raperzy oprócz dorobku artystycznego mają w portfolio bogatą działalność biznesową. Wojciech Sosnowski to założyciel wytwórni muzycznej Prosto Label i dyrektor kreatywny marki odzieżowej Prosto Wear. Z kolei Michał Kapliński, który będzie piastował funkcję szefa nowego studia, miał już okazję zaistnieć w świecie gier wideo m.in. za sprawą nagranego z Tomaszem „VNM” Lewandowskim utworu „Krew i Prawda”, użytego do promocji wydanego na PlayStation VR Blood & Truth.