Lust From Beyond: Znamy pierwsze dane sprzedażowe

Spółka nie poinformowała, że „koszty produkcji i wydania się zwróciły”. Ma jednak plan na podbicie zbytu.

Choć na ostatniej prostej erotyczny horror od Movie Games nieco się poślizgnął, ostatecznie zadebiutował on w miniony czwartek. Jak poinformowali warszawiacy – wystarczyły 3 dni, by tytuł sprzedał się w liczbie 29 tys. egzemplarzy. Studio przypomina również komunikatem, że pierwsi odbiorcy przyjęli builda ciepło (83% steamowych recenzji jest pozytywnych, z 578 not wystawionych ogółem).

Dodajmy, iż – jak podaje SteamCharts – rekord równocześnie grających zatrzymał się na poziomie 1,3 tys.

To przyzwoity wynik, choć w analogicznym okresie Drug Dealer Simulator radził sobie znacznie, znacznie lepiej (sprzedając 55 tys. kopii)

To jednak odczuwalnie lepszy start niż w przypadku prequela Lust for Darkness (który w szczytowym momencie przyciągnął 275 odbiorców równocześnie). Nie wolno też zapomnieć, że gra mocowała się z utrudnieniami w promocji/sprzedaży na wielu rynkach. Właśnie dlatego spółka zapowiedziała wydanie „w nadchodzących miesiącach” wersji ocenzurowanej, co powinno zwiększyć zbyt.

Produkcja nie doczekała się wciąż średniej ocen na Metakrytyku. Dotychczasowe recenzje są jednak raczej przyzwoite.

  • MultiPlayer.It – 7/10
  • Gry.Interia – 7/10
  • SpazioGames – 6,9/10
  • Hobby Consolas – 65/100
  • Gram.pl – 6,5/10

Niejako przy okazji Movie Games pochwaliło się, że ogółem sprzedaż jego gier na Steamie osiągnęła w miniony weekend poziom miliona egzemplarzy (w czym spora zasługa wspomnianego Drug Dealer Simulatora).