The Medium: Platige Image rozkłada zwiastun aktorski na czynniki pierwsze

Tomek Bagiński (i spółka) pozwalają nam zajrzeć za kulisy.

Tuż przed premierą studio zaprezentowało trailer horroru, przy którym udzielali się wspomniany już Bagiński (scenariusz), ale także Paweł Maślona (reżyser) czy Mateusz Tokarz (efekty specjalne). Dziś jego przedstawiciele pochwalili się, że – wespół z ekspertami od motion capture z Bones Studio -odpowiadają także za cutsceny gry.

Nowy materiał to okazja, by przyjrzeć się ich pracy z bliska: zobaczyć, jak uwijają się techniczni i organizatorzy, rzucić okiem na efekty specjalne i scenografię (na różnym etapie przygotowań), no i usłyszeć eksperckie komentarze.

– Gdy zastanawialiśmy się, kto mógłby zająć się scenariuszem trailera, naturalnym wyborem stał się Tomasz Bagiński. W końcu jego nominowana do Oscara Katedra również była inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego, podobnie jak świat duchów w naszej grze.

– skomentował Piotr Babieno, prezes Bloober Team. Dodajmy, że Platige Image udostępniło długi artykuł, w którym odsłania produkcyjne kulisy – od stworzenia storyboardu, po postprodukcję. Zdjęcia odbyły się w znanym z gry ośrodku Niwa oraz Pałacu w Turczynku.