Platige Image zajmie się produkcją gier

Pierwsze efekty mamy poznać jeszcze w tym roku.

Warszawskie studio od dawna trzyma się blisko gamedevu. Dość powiedzieć, że raport „The Game Industry of Poland 2020” uwzględnia je w przegródce „external development”, firma zrealizowała m.in. aktorski zwiastun do The Medium, rozrysowała oprawę Brawl Chess, ma też na koncie cinematiki dla Ubisoftu czy Electronic Arts.

O ile jednak dotychczas spółka służyła twórcom gier i filmowcom za wsparcie, strategia na lata 2021-2025 zakłada rozszerzenie działalności o produkcję własnych gier, filmów i seriali. Platige Image rozważa sfinansowanie ww. projektów bądź poprzez emisję akcji skierowaną do nowych inwestorów na NewConnect, bądź poprzez emisję akcji w ramach przeniesienia notowań na GPW.

Dodajmy, że rynek zareagował na te zapowiedzi ciepło, od dnia ogłoszenia nowych inicjatyw kurs akcji wzrósł o ok. 4 zł.

(źródło: bankier.pl)

Wspomniana strategia zakłada hybrydowy model działania: studio nadal zamierza pomagać kolegom po fachu, ale też tworzyć produkcje własne. Spółka rozważa zatrudnienie twórców gier i stworzenie spółek celowych, a także akwizycję firm trzecich.

– Celem strategii jest oczywiście wzrost wartości spółki w horyzoncie długoterminowym. Chcemy wykorzystać budowane przez wiele lat kompetencje, które pozwalają nam na tworzenie projektów najlepszej jakości. Dynamiczne zmiany na rynku rozrywki, wzrost sektora gier oraz rosnące zapotrzebowanie na kontent filmowy to trendy, które przez wiele lat się nie zmieni.

– Mówi w rozmowie z „Parkietem” prezes Karol Żbikowski. Jak dodaje:

– Myślę, że już w tym roku rozpoczniemy pierwsze produkcje.