Przegląd tygodnia (29 marca – 4 kwietnia)

Tygodniowe zestawienie jak zawsze zdominowane przez spółki giełdowe. I po raz kolejny najwięcej zapowiedzi jest od grupy PlayWay.

Zgodnie z polityką części giełdowych spółek, publikacja na Steam kart gry nie oznacza, że ona powstanie. To badanie potencjału i przy odpowiednim zainteresowaniu trafi do produkcji. Taki stary Steam Greenlight, gdzie zamiast głosów są wishlisty. Także zapowiedzi – a raczej „zapowiedzi” – od spółek giełdowych można traktować jako ciekawostkę, a nie pewniak.

Polecam sprawdzić nasz kalendarz premier., choć nie ma tam za dużo giełdowych prototypów symulatorów, które pewnie nigdy nie powstaną.

Ultimate Hunting (PC)

Powstaje największy projekt w historii spółki Ultimate Games. A dokładniej „symulator łowiecki nowej generacji” – Ultimate Hunting, za który odpowiada studio 3T Games. Produkcja ma wejść do wczesnego dostępu w roku 2022, a docelowo także na konsole i urządzenia VR. To 4. gra nad którą równocześnie pracuje 3T Games. Więcej na ten temat w naszym materiale.

Medieval Machines Builder (PC)

Studio Detalion Games z grupy PlayWay zapowiedziało symulator Medieval Machines Builder. Czyli bodowanie machin wojennych na potrzeby królestwa. To 5. gra nad którą równocześnie pracuje spółka.

Safari Park Ranger (PC)

Studio Nesalis Games z grupy PlayWay zapowiedziało symulator opiekuna Parku Narodowego w Afryce – Safari Park Ranger. Dbanie o zwierzęta, opieka medyczna, walka z kłusownikami czy… organizowanie safari. To druga gra nad którą równocześnie pracują twórcy.

Fort Craft (PC)

Tym razem studio Septarian Games proponuje Fort Craft, symulator budowania fortu z epoki cesarstwa. Premiera: czwarty kwartał 2022 roku, a wydawcą jest PlayWay. To 4. gra nad którą pracuje równocześnie studio.

Radio Commander 2 (PC)

Powstanie Radio Commander 2, kontynuacja całkiem ciekawego – choć zbierającego mieszane oceny – strategicznego symulatora amerykańskiego dowódcy wojskowego od studia Serious Sim. Drugą część, na zlecenie wydawcy Games Operators, wykona na PC studio Squadron. Nie opublikowano żadnych materiałów, więc wierzymy na słowo.