Platige Image planuje robić „filmowe” gry

Nie mogło być inaczej, w końcu ich partnerem będzie Movie Games S.A.

Na sformalizowanie współpracy i zawiązanie nowej spółki trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale Movie Games właśnie pochwaliło się podpisaniem listu intencyjnego ze studiem Tomasza Bagińskiego. O tym, jak Platige Image pracuje, mogliśmy przekonać się niedawno, chociażby przy okazji materiału z planu trailera do The Medium. O tym, co tworzy i wydaje Movie Games, też piszemy regularnie, podobnie jak o kolejnych współpracach. Celem tej ogłoszonej dziś będzie stworzenie trzech produkcji, które Movie Games definiuje jako kategorię „AA”.

W proces powstawania gier obie firmy mają angażować się „równorzędnie”. Movie Games zajmie się pozyskiwaniem środków na rozwój nowej spółki i wystąpi w charakterze wydawcy tworzonych gier, podczas gdy Platige Image opracuje grafikę i fabułę nadchodzących tytułów. Nie wiemy niestety, kto zajmie się np. projektowaniem i pisaniem kodu – a przecież dopiero co uczulaliśmy, że udział gry w grze robi się coraz istotniejszy. Movie Games donosi wszak, że możliwe będzie tworzenie również ekranizacji gier.

Przypominamy, że to Platige Image działa przy „Wiedźminie” Netfliksa. O tym, że zamiast tylko pomagać zamierza również tworzyć własne gry, też wiemy od jakiegoś czasu.

List intencyjny został zawarty „na czas określony”. W ciągu sześciu miesięcy firmy mają m.in. „podjąć negocjacje w celu ustalenia szczegółowych warunków współpracy i przystąpienia do uzgodnienia treści dokumentów formalnoprawnych”.