Partnerzy

 

PARTNERZY

Fundacja State of Poland powstała, by promować w świecie największe osiągnięcia polskiej gospodarki i pokazać, że Polska to Wielka Rzecz. We wszystkich dziedzinach życia.

 

 

Agencja Rozwoju Przemysłu utworzyła spółkę ARP Games, której głównym zadaniem jest finansowe i merytoryczne wsparcie start up’ów działających na rynku gier wideo.

Głównym założeniem projektu, którego inicjatorami są Agencja Rozwoju Przemysłu, Powiat Cieszyński oraz należąca do Uniwersytetu Śląskiego spółka SPIN-US, jest finansowe i merytoryczne wsparcie start up’ów działających na rynku gier wideo. ARP Games będzie rekrutowało młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły. Ponadto nowo powstała spółka będzie koncentrowała się m.in. na działalności produkcyjnej w zakresie gier, tworzeniu oprogramowania i popularyzacji sektora przez wydawanie prasy specjalistycznej. ARP skupia się na innowacyjnych sektorach przemysłu 4.0. Oprócz gier wideo wspiera także przemysł kosmiczny, automatykę i robotykę.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu.

Totalizator Sportowy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od 65 lat, zapewniając klientom dostęp do szerokiej oferty produktów gamingowych.

Spółka jest właścicielem marki LOTTO i posiada jedną z największych sieci sprzedaży naziemnej w kraju (ponad 18 tys. punktów), udostępniając również swoje gry i loterie online. Prowadzi także jedyne legalne kasyno internetowe w Polsce oraz sieć salonów gier na automatach poza kasynami gry. Totalizator Sportowy jest dziś nowoczesną spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowych innowacyjnych rozwiązań. Jej działania pozwalają wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki.

Odpowiedzialną sprzedaż produktów gamingowych oraz przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa potwierdza certyfikat Responsible Gaming przyznany po raz trzeci przez międzynarodową organizację European Lotteries.

Totalizator Sportowy to także jeden z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Od 1994 roku z tytułu dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych przekazaliśmy ponad 16,6 mld zł na sport i kulturę narodową.

Fundacja ORLEN działa już blisko 20 lat. Przekazuje darowizny finansowe osobom chorym i potrzebującym, wspiera lokalne społeczności i przyznaje stypendia zdolnej młodzieży. Fundacja daje szansę wielu młodym osobom, zwłaszcza ze środowisk wiejskich, na samorealizację, na lepsze jutro. Dba o zdrowie i bezpieczeństwo wspierając szpitale na terenie całej Polski. Fundacja prowadzi także trzy programy grantowe. Od kilkunastu lat wspiera strażaków w programie „ORLEN dla Strażaków”, w ramach którego wyposaża ich w sprzęt niezbędny do walki z pożarami i klęskami żywiołowymi. Na dobre w działania Fundacji wpisały się też dwa nowe programy zainaugurowane w 2018 r. „Czuwamy! Pamiętamy!” to program zachęcający społeczności lokalne do przywracania pamięci o bohaterach i poszerzania wiedzy na temat dziejów swojej małej ojczyzny. „Moje miejsce na Ziemi” to z kolei program, który daje możliwość dokonania realnej zmiany w swojej najbliższej okolicy. Od 2019 Fundacja prowadzi też w Grupie ORLEN program wolontariatu pracowniczego, w ramach którego pracownicy mogą realizować swoje pomysły na akcje dobroczynne. Od początku swojego istnienia Fundacja otacza troską Rodzinne Domy Dziecka – wyjątkowe placówki, w których dzieci pokrzywdzone przez los odnajdują ciepło i spokój. Fundacja pomaga Rodzinnym Domom Dziecka kompleksowo: przekazuje darowizny na leczenie i rehabilitację, ale też finansuje podstawowe potrzeby takie jak obiady w szkole czy wyprawki. Fundatorem Fundacji ORLEN jest Polski Koncern Naftowy ORLEN.​