Wild West Dynasty: Rewolwerowiec trafi do nas w lutym

Jak poradzi sobie spin-off najbardziej niespodziewanego hitu ostatnich lat?

O Medieval Dynasty od łódzkiego Render Cube pisaliśmy często… I w sumie nic w tym dziwnego; zabawa w budowę średniowiecznych dynastii szybko skusiła milion odbiorców, a darmowe DLC, porty na konsole i obietnica wprowadzenia kooperacji zapewne tylko ten wynik poprawiły.

Miarą sukcesu gry jest także decyzja o produkcji spin-offów. Niemiecki Toplitz powierzył je dwóm kolejnym zespołom rodem znad Wisły: Superkami tworzy osadzone w feudalnej Japonii Sengok Dynasty, zaś Moon Punch Studio – Wild West Dynasty, które cofnie nas do czasów Dzikiego Zachodu.

Ten ostatni projekt zapowiedziano przeszło dwa lata temu, początkowo nieco skąpiąc informacji na jego temat (dość powiedzieć, że podczas E3 zaprezentowano nie fragmenty rozgrywki, ale… plastelinowy model świata przedstawionego). W połowie 2021 r. promocja ruszyła jednak pełną parą.

Polsko-niemiecki duet ogłosił właśnie, że wczesnodostępna wersja ukaże się 16 lutego – od razu na Steamie i w sklepie Epic Games Store. By uczcić ogłoszenie, spółki zaprezentowało filmowy zwiastun tytułu.

Build ma nam pozwolić na wzniesienie ponad 30 różnych obiektów, a ponadto kusić mieszanką mechanizmów rodem z survivali, RPG-ów, symulatorów i gier akcji. Ponadto jego autorzy i autorki obiecują „setki przedmiotów, mebli, różnorodnych towarów i ubrań”, „piękny otwarty świat” oraz „przejmującą fabułę”.

Czy nie są to czcze przechwałki – dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Tymczasem zachęcamy was do wizyty na karcie katalogowej Wild West Dynasty.