Sengoku Dynasty się buduje

Zbudujemy nową pagodę, jeszcze jedną nową pagodę…

Dotychczas japońska wariacja na temat superpopularnego Medieval Dynasty prezentowała nam się raczej oszczędnie. Wpierw jej twórcy i twórczynie opublikowali enigmatyczny teaser, następnie zaś: śliczny cinematik.

Od jakiegoś czasu ekipa Superkami wrzuca w sieć materiały z cyklu „Insider video”. Pierwszy tłumaczył nam burzliwe realia okresu Sengoku (1467-1573 r.). Kolejny rzucał nieco światła na scenariusz  gry.

Trzeci ze zwiastunów jest jednak o tyle ciekawy, że zawiera całkiem sporo fragmentów rozgrywki. To zarazem szansa, by przyjrzeć się systemowi budowy, który pozwoli nam wznieść nie pojedynczy dom, ale wioskę… a może wręcz: kilka wiosek? Te postawimy w pobliżu surowców, zaprzęgając wieśniaków do wydobycia czy pracy w polu.

Na start dostaniemy pięć typów struktur; samodzielnie rozstawimy wszystko od studni, przez papiernię, po destylarnię. Następnie zaś umeblujemy i udekorujemy nasze architektoniczne dziełka.

Podobnie jak Medieval Dynasty, również nowy projekt otrzyma co-opa. Ponadto zespół chwali się współpracą z historykami, rozbudowanymi mechanikami rzemiosła i budowy, oddaniem w nasze ręce szerokiego wachlarzu broni białej i dystansowej oraz rozległym światem. Więcej o projekcie przeczytacie na jego steamowej karcie katalogowej.

Przypomnijmy, że to niejedyna „Dynastia” nad którą pracują Polki i Polacy. Kolejną z odsłon cyklu niemieckiego Toplitz produkuje Moon Punch Studio, które całkiem niedawno zaprezentowało Wild West Dynasty na uczciwym zwiastunie.