Medieval Dynasty: Kooperacja, konsole i dalsze plany

Łódzkie Render Cube zbliża się powoli do miliona sprzedanych egzemplarzy.

W listopadzie prezes Damian Szymański informował, że zbyt tytułu przekroczył 750 tys. egzemplarzy. A choć studio nie opublikowało nowych danych, jego hit wciąż jest chętnie ogrywany. Każdego dnia bawi się w nim równocześnie ponad 4 tys. użytkowników Steama.

Nie dziwi, że zespół intensywnie rozwija builda. Raptem w grudniu Medieval Dynasty doczekało się trybu TPP, a na tym nie koniec! Jeszcze w tym roku otrzymamy dodatek (o którym więcej zaraz) i edycje konsolowe, w 2023 zaś: co-opa.

Dodatek „Dziedzic” przyniesie – czytamy w informacji prasowej „rozwinięcie istotnej funkcji dziedziczenia, która wpłynie na tworzone przez graczy dynastie”. Co się zaś tyczy portów: platformy docelowe zostaną ujawnione w ciągu najbliższych tygodni.

Dodajmy, że sukces Medieval Dynasty skłonił niemieckiego wydawcę (Toplitz) do zainwestowania w inne ekipy rodem znad Wisły. Gdy piszę te słowa Superkami produkuje Sengoku Dynasty, które zabierze nas do feudalnej Japonii, z kolei Virtual Magic Games przygotowuje Wild West Dynasty, biorąc się za bary z surowymi realiami Dzikiego Zachodu.