Twórcy PUBG-a inwestują w Covenant.dev

Polski Gord zyskał azjatyckiego inwestora.

Na rok od głośnej zapowiedzi o słowiańskim city builderze nieco przycichło. Prace jednak postępują; całkiem niedawno Covenant.dev opublikowało „rozmodlony” cinematik i pochwaliło się pozyskaniem wydawcy (Team 17), zespół przypomniał też o projekcie prima aprillisowym żartem.

Dziś dowiedzieliśmy się, że do akcjonariatu spółki wszedł Krafton, a więc grupa zrzeszająca PUBG Studios, Bluehole Studio i kilka mniej znanych, niezależnych zespołów. Prezes Chang-han Kim tak skomentował partnerstwo:

„Krafton cieszy się na współpracę z Covenant.dev – studiem, które działa szybko i w małej skali, co pozwala mu uzyskać najlepsze możliwe rezultaty”.

Stan Just (szef Covenant.dev) dodał, że wsparcie pozwoli jego firmie stworzyć „jeszcze ambitniejsze projekty”. Ponadto w komunikacie prasowym podkreślono, że współpraca między firmami ma być dla Kraftona szansą, by „zbudować sieć kontaktów z polską branżą”.

Choć dla Kraftona to pierwsza tego typu inwestycja, przypomnijmy, że azjatycki kapitał coraz śmielej poczyna sobie nad Wisłą. Tencent to już największy akcjonariusz Bloober Team i właściciel PixelAnt, gigant inwestuje także w The Parasight czy autorów Bang-On Balls. Całkiem niedawno dopiął on zaś przejęcie Cenegi, QLOC-a i Muve’a.