Prima Aprillis w polskiej branży [NEWS AKTUALIZOWANY]

Krzysztof Kostowski został pisarzem, Kodera Software szykuje coś dla fanów furry, bohaterowie The Riftbreaker się rozgadali, z Lumencrafta znikną przeciwnicy, a w Birding Simulator pojawi się niespodziewany gatunek ptaka… Jak co roku zapraszamy na przegląd branżowych jaj i sucharków.  


Zacznijmy od wiadomości, które może i wydają się dowcipami, ale wcale nimi nie są.

GOG.com ruszył z godną pochwały praktyką. Firma wprowadza urlopy menstruacyjne.

Powstaje książka kucharska, w której znajdziemy przepisy rodem z wiedźmińskiej trylogii. Mają za nią odpowiadać blogerki kulinarne Anita Sarna i Karolina Krupecka. Preordery na anglojęzyczne wydanie możecie składać pod tym adresem.

Znana fanom „Amisi” Cytadela trafi na konsolkę Thea500 Mini.

A teraz przyjrzyjmy się, którzy polscy twórcy usiłowali nas zrobić w balona…

Podobno Afterburn zapowiedziało Inbento 2. Tym razem przygotowaniem posiłków zajęłyby się nie koty, ale ich naturalni antagoniści.

Twórcy Kronik Myrtany (a więc gry, która „pozamiatała” w nominacjach do tegorocznych Digital Dragons Awards) mają rzekomo planować sequel osadzony w Khorinis. W dodatku autorzy przesiedli się z archaicznego ZenGine’u na popularniejszy Unreal Engine.

Krzysztof Kostowski próbuje nas przekonać do kupna swoich memuarów. (Na okładce „książki” znajdziecie jedno z nielicznych zdjęć, na których prezes PlayWaya się uśmiecha!).

Niedawno twórcy ΔV: Rings of Saturn udostępnili grę całkowicie za darmo. Jak się właśnie okazało – Kodera Software ma śmiałe plany na rozwój tytułu; świeżutkie DLC zastąpi portrety ludzi antropomorficznymi zwierzakami.

House Flipper od Frozen District pozwoli nam umeblować dwa apartamenty „stylizowane na retro sitcom”. Dodajmy, że DLC faktycznie trafiło do gry.

Ponoć w Birding Simulator da się wypatrzyć nowy gatunek ptaków… coś tu jednak zdecydowanie nie gra.

W Gordzie mają pojawić się mimicy, którzy bezbłędnie wtopiliby się w otoczenie… sęk w tym, że ich prawdziwa forma raczej nikogo nie usatysfakcjonuje.

The Riftbreaker doczeka się „poprawionych voice overów”? Cóż, nie… i w sumie dobrze, bo mogłyby one zagłuszać radosną rozwałkę.

Za to Lumencraft bez przeciwników mógłby stać się przyjemnie prosty!

Czy Serial Cleaners otrzyma „wyścigowego” spin-offa? Oby nie!

Niczym stareńki Oblivion, również Achilles: Legends Untold od Dark Point Games mógłby wzbogacić się o DLC ze zbroją dla konia… Jako że jego autorzy rozsmakowali się w greckich mitach – musiałby to być jednak specyficzny koń.

Twórcy Urgauna chyba pozazdrościli CD Projektowi partnerstw ze Sprite’em i Oshee.

Techland ma zaś ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie walk z żywymi trupami.