Gord ma rozmodlony zwiastun

Przy okazji jego twórcy i twórczynie pochwalili się pozyskaniem wydawcy. 

Pierwszy teaser był enigmatyczny, potem przyszły konkrety. Gord ma być słowiańskim city builderem, który pożeni rozwój osady z „osobistymi historiami” członków społeczności oraz wyborami moralnymi, jakie „ukształtują charakter” tejże społeczności. Dodajmy, że wraz z Covenant.dev uwijają się nad nim developerzy z Anshar Studios (Gamedec) i Fool’s Theory (Seven: The Days Long Gone).

Ci pierwsi ogłosili właśnie podpisanie umowy z brytyjską firmą, która specjalizuje się w wydawaniu interesujących gier niezależnych. Nazwa Team17 jest dobrze znana  boomerom: studio zasłynęło eksploatowaną od 27 lat serią Worms, strzelaniną Alien Breed czy platformówką Superfrog. W XXI wieku spółka rozwinęła działalność wydawniczą – spod jej skrzydeł wyszły chociażby Overcooked, OlliOlli2, czy Yooka-Laylee. Chyba nieźle na tym zresztą wyszła, szef Team17 znalazł się ostatnio wśród najlepiej opłacanych prezesów branży.

 

Polska strategia ma trafić na pecety jeszcze w tym roku. W związku z zyskaniem znanego partnera, Covenant.dev przygotowało nowy, klimatyczny cinematik.