Przegląd tygodnia (27 luty – 5 marca)

Dużo strzelania i strasznych potworów zaprezentowali nam polscy twórcy.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (27.02-5.03):

Animal Shelter (PlayStation 4)
I am Your President (PC)
Lumencraft (PC)
Otherwar (PC)
Painter Simulator (PC – wczesny dostęp)
Unmatched: Digital Edition (PC)

Nadchodzące premiery (6-12.03):

Contraband Police (PC)
Flashout 3 (Xbox One)
Hotel Renovator (PC)
House Builder VR (Steam VR – wczesny dostęp)
Papetura (PlayStation 4, Xbox One)
Space Tail: Every Journey Leads Home Ultimate Edition (PlayStation 4, Xbox One)
Train Life: A Railway Simulator (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

The Thaumaturge (PC)

Wyczekiwana gra Fool’s Theory może trochę przypominać ich wydany w 2017 roku izometryczny RPG – Seven: The Days Long Gone, ale czuć tu pierwiastek wydawcy 11 bit Studios. Niejednoznacznie moralne wybory, unikalne podejście do turowej walki, ciekawy system rozwoju postaci czy mechanik śledztw. Więcej o rozbudowanej fabularnie grze RPG, której akcja dzieje się w Warszawie początku XX wieku, dowiecie się z naszego wcześniejszego newsa.

Hordes of Hunger (PC)

Hyperstrange dalej podąża swoją krwawą ścieżką. Po arena shooterze Crossbow: Bloodnight (o którym kilka słów poniżej), Blood West oraz kilku interesujących tytułach w portfolio wydawniczym, dostaniemy nową hurtową strzelaninę. Hordes of Hunger ponownie zamknie nas na arenie, doda elementy rogue-lite i pozwoli bawić się w mrocznej scenerii fantasy w krainie ogarniętej żywym głodem. Daty premiery nie jest znana.

Paranoid (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Produkcja Madmind Studio nie miała jeszcze premiery (na PC trafi w trzecim kwartale tego roku), a teraz zapowiedziano jej konsolowe porty. Przypomnijmy: akcja gry skupia się na paranoi głównego bohatera, który walczy z postępującą chorobą psychiczną. W niewyjaśnionych okolicznościach stracił całą swoją rodzinę – rodzice zginęli w wypadku, a siostra nagle zaginęła. Bohater zamyka się w domu i pewnego dnia odbiera telefon, gdzie słyszy głos swojej siostry, której zniknięcie miało miejsce 13 lat temu. No i gra będzie bardzo brutalna.

Crossbow: Bloodnight (PlayStation 4, Xbox One)

Kolejny port w zestawieniu. Hyperstrange. Wydana w 2020 roku gra to hołd dla horrorów klasy B. Uzbrojeni jedynie w rozbudowaną o ciekawe możliwości kuszę stawiamy czoła piekielnej hordzie. Premiera jeszcze w tym roku.

NecroGolf (PC)

Po nieciekawej historii z grą Gardenia i usunięciu jej ze Steama, studio Sleepwalking Potatoes zaprezentowało swoją najnowszą produkcję. Tytuł mówi wiele. Gra w golfa na „polach”… opanowanych przez zombie. Trafienie do dołka to najmniejszy problem, ale z pomocą przychodzą m.in. wybuchające i naprowadzające piłeczki, snajperskie kije, drony, czujniki ruchu i masa innego przydatnego sprzętu. Premiera w nieokreślonej przyszłości.

Arena Renovation (PC)

Robert Lewandowski reklamuje symulator odnawiania obiektów sportowych Sports: Renovations i w sumie tym samym jest Arena Renovation. Jednoosobowa działalność, człowiek złota rączka i zniszczone budynki oraz opuszczone hale. Od sprzątania, przez malowanie, wymianę uszkodzonych krzesełek, naprawę instalacji elektrycznej, na urządzaniu wszystkiego kończąc. Do dyspozycji będzie też wiele przydatnych narzędzi. Gra od Nesalis Games zadebiutuje już 27 marca 2023 roku.

Powiązane gry: