Crossbow: Bloodnight bierze kuszę na strzelaninę

Możecie dołączyć, jeśli wysupłacie równowartość kostki masła.

To nie żart – nowy tytuł autorów Elderborna i Postal: Brain Damaged będzie kosztować zaledwie dyszkę, a w premierowej promocji nawet mniej. Co otrzymamy w pakiecie? Przede wszystkim tytułową broń, którą łowca demonów wykorzysta do oganiania się od nacierających z każdej strony maszkar. Umagicznionej kuszy daleko do średniowiecznego oręża – tu możemy pruć z niej niczym z broni maszynowej, wykorzystamy ją też niczym dubeltówkę albo granatnik. Gdy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, protagonista wezwie deszcz magicznych bełtów, by oczyścić okolicę.

Jak widać, cel jest prosty – miotając się po dziedzińcu nawiedzonego opactwa i ostrzeliwując, możliwie długo pozostać przy życiu. Naszą egzystencję spróbuje zakończyć sześć rodzajów przeciwników – a gdy w końcu im się to uda, gra umożliwi natychmiastowe powstanie z martwych i podjęcie kolejnej próby. Wyniki będą zapisywane w rankingu. Możecie spytać: skąd pomysł na tego rodzaju grę, skoro dopiero co usłyszeliśmy o Postalu: Brain Damaged? Ano właśnie stąd.

Odpowiada Przemysław Miliński, współzałożyciel studia Hyperstrange:

W związku z rozpoczęciem prac nad Postal: Brain Damaged znacznie powiększyliśmy zespół. Zależało nam na tym, by w nowym składzie przejść cały proces produkcyjny, by wszyscy zdołali się dotrzeć. Stąd pomysł na mniejszą produkcję, w którą ostatecznie i tak włożyliśmy całe serce”.

Crossbow: Bloodnight ukaże się na Steamie 24 września. Później gra pojawi się na konsolach, w pierwszej kolejności na Switchu.