Sports: Renovations chce zrewolucjonizować symulatory

Marketingową kotwicą gry ma być Robert Lewandowski.

Flirt napastnika Barcelony z naszym medium trwa zresztą nie od wczoraj; pod koniec 2021 r. „Lewy” zapowiedział „ścisłą współpracę” ze spółkami RL9sport Games (producent) i PlayWay (wydawca), wraz z którymi stworzy miks strategii, gry akcji, visual novelki i RPG-a. Nawet wcześniej, bo w 2020 r., piłkarz obiecał wsparcie merytoryczne przy pracach nad tytułem ze stajni Movie Games.

O projekcie długo było cicho, ale woreczek z informacjami na jego temat właśnie się rozsupłał. Stworzeniem Sports: Renovations zajmie się Goat Gamez, które zaprosi nas na przeznaczone do rozbiórki boisko drużyny koszykarskiej. Jak nietrudno odgadnąć – naszym zadaniem będzie odratowanie obiektu: wysprzątanie hal, odbudowa siłowni, kortów i basenów, a następnie ich umeblowanie i udekorowanie.

Twórcy zdają się poświęcać szczególnie wiele uwagi kampanii, w której zmierzymy się ze złowieszczym deweloperem (ów planuje przerobić klub na centrum handlowe), a przy okazji liźniemy historii Wielkiego Sportu. Jeżeli jednak zechcecie zignorować wysiłki scenarzystów – nic prostszego, studio przygotowuje także tryb swobodnej rozgrywki.

Produkcja ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym momencie 2023 r. Jej zwiastun i pierwsze screeny prezentujemy poniżej.

Więcej o Sports: Renovations dowiecie się ze steamowej karty katalogowej.