The Thaumaturge: Fools’s Theory & 11 bit studios zapraszają do Warszawy

Twórcy (in spe) rimejku Wiedźmina & autorzy Frostpunka pracują nad osadzonym w XX-wiecznej Polsce RPG-iem!

Zespół Fool’s Theory zadebiutował Seven: The Days Long Gone, niezbyt popularnym, acz grzechu wartym rolplejem, o którym niedawno przypomniał Gamedec: Definitive Edition. Studio dopiero zaznaczało się wówczas na branżowej mapie; od tego czasu współpracowało ono z Larianem przy rozwoju Divinity: Original Sin 2 i Baldur’s Gate’em 3, gdy zaś piszę te słowa przygotowuje ono remake pierwszego „Wiedźmina”

…No i realizuje Projekt Vitriol, którego szczegółami wydawca (11 bit studios) raczył się wreszcie podzielić!

Trailer pozwala nam osadzić akcję we wczesnodwudziestowiecznej Warszawie, w której śmiało poczynają sobie siły nieczyste… ale to właściwie wszystko, czego się z niego dowiadujemy.

Więcej zdradza steamowa karta katalogowa. The Thaumaturge ma być izometrycznym rolplejem łączącym przygodowe śledztwa (skojarzenia z Disco Elsyium nasuwają się same) i turowe walki (skojarzenia z cyklem Shadowrun nasuwają się same). Światową publikę Polacy chcą skusić nie tylko egzotycznymi (dla Zachodu) realia, ale także autorskie motywami. (Wygląda na to, że choć Warszawa dalej podlega obcym mocarstwo, rozpanoszyły się w niej eteryczne istoty zwane Salutrami, które oswoili Taumaturgowie… Czy jednak na pewno „oswoili”?).

Poniżej prezentujemy garść screenów. Dodajmy, że pierwsze fragmenty rozgrywki zobaczą podczas Game Developers Conference obecni w San Francisco dziennikarze i dziennikarki.