Zgłoś grę do konkursu Pixel Awards Europe 2023!

Co oczywiste, zachęcać nikogo nie trzeba, aczkolwiek mamy taką potrzebę.

W tym roku odbędzie się 11. edycja największego w Europe konkursu dla niezależnych twórców gier wideo. Jest on częścią festiwalu Pixel Heaven, który od lat widnieje w kalendarzach wszystkich fanów różnych odmian grania. Tegoroczna odsłona Pixel Awards Europe to 12 kategorii, o których więcej przeczytacie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 28 kwietnia 2023 r. Pod uwagę będą brane gry wideo na dowolne platformy, ale także gry planszowe i karciane. Zgłaszając swoją produkcję twórcy powinni przygotować link do builda lub 14 kodów dla wszystkich członków jury. Dopuszczalne jest przesłanie produkcji, która nie miała jeszcze premiery, również w wersji demo czy w postaci prototypu. Do konkursu nie można zgłosić tytułu, który był dostępny na rynku przed dniem 1 czerwca 2022 r. Po wszelkie szczegóły odsyłamy na stronę konkursu.

Produkcje wybrane przez jury w eliminacjach zostaną zaprezentowane w strefie wystawienniczej Pixel Expo. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 27 maja o godzinie 20.00 na scenie głównej festiwalu.

W roku 2022 najwięcej nagród otrzymał Dying Light 2: Stay Human, a jury doceniło także Trek to Yomi, Best Month Ever!, Super Catboy, Unables, McPixel 3 i Shadow Warriora 3. Przypomnijmy, że łącznie twórcy z całej Europy przesłali kapitule aż 153 gry!