Dinosaur Fossil Hunter zbiera skamieliny i pieniądze

Czy wszyscy Polacy zmówili się, by równocześnie najechać na Kickstartera?!

Ledwie skończyła się zbiórka na Gamedeca oraz kwesta na Barn Finders, już o pieniądze poprosili twórcy The End of the Sun (wczoraj się ufundowali), Inkulinati (wystartowali przedwczoraj) i Natural Instincts (ruszyli w czwartek). W gotowości czekają zaś autorzy PSA 2020.

Do peletonu dołączył właśnie Dinosaur Fossil Hunter, a więc zapowiedziany w grudniu ubiegłego roku „symulator paleontologa”. Tytuł ma nam pozwolić na podróż do Montany, Wyoming i Utah, gdzie wsiądziemy do auta, zidentyfikujemy teren przyszłych wykopalisk, a następnie własnoręcznie – chwyciwszy za łopaty i pędzle – odszukamy skamieliny. Potem złożymy je w całość w muzeum i zaprojektujemy dioramy, bo właściwie czemu nie. Fabuła, która zepnie wzbogaconą minigrami rozgrywkę, ma stanowić „opowieść o pełnym pasji pościgu za skamieniałymi stworzeniami”.

Choć w grudniu pisano o pierwszej połowie roku, wiadomo, że gra pojawi się dopiero w drugiej połowie 2020. Twórcy z Pyramid Games chcą zebrać na Kickstarterze równowartość 29 tys. złotych. Środki pomogą im w dopracowaniu trwającego od roku early accessu i dalszym rozwoju tytułu – w grę wchodzi np. dodanie dynamicznej pogody i trybu fotograficznego. Demo powinniśmy ograć już 9 czerwca, podczas Steam Game Festivalu, aczkolwiek każdy, kto wesprze zbiórkę, otrzyma do niego dostęp już teraz.

Jeżeli chcecie dorzucić się rodzimym paleontologom – kim jestem, by Was zatrzymywać?