SimFabric o krok od przejścia na GPW

Raptem w kwietniu spółka wchodziła na NewConnect, a już szykuje się do zmiany parkietu.

Decyzję o przejściu na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych akcjonariusze mogą podjąć już 26 czerwca, podczas walnego zgromadzenia. Prezes Emil Leszczyński tak tłumaczy spodziewany przeskok:

„W dniu debiutu na NewConnect zadeklarowaliśmy, że po przekroczeniu przez SimFabric SA kapitalizacji na poziomie 100 mln zł, uruchomimy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Ustalony poziom kapitalizacji został osiągnięty już drugiego dnia po debiucie w kwietniu tego roku. Ponadto, od kilku tygodni obserwujemy znaczący wzrost na akcjach naszej spółki. Obecna wycena wynosi ponad 140 mln zł. Potwierdzamy pełną gotowość, aby rozpocząć proces zmiany parkietu”.

Jak podkreśla: decyzja jest możliwa dzięki umowie z Koch Media. Dla przypomnienia – rzeczona umowa opiewa na 8 mln zł, a w jej myśl austriacki wydawca stał się właścicielem 50% udziałów dwóch gier SimFabric.

Z pozostałych wieści: SimFabric zapowiedziało ostatnio Quantum Storm, nową grę Clive’a Townsenda (wcześniej spółka odświeżyła obie części Saboteur). Raptem kilka dni temu informowaliśmy zaś o powstaniu MobileFabric, które ma się zająć portowaniem tytułów z katalogu starszego brata na platformy mobilne. Na ten rok spółka zapowiedziała premiery sześciu symulatorów (Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village, Mushrooms: Forest Walker, Flipper Mechanic, Hero: Flood Rescue) oraz horroru psychologicznego Cthulhu: Book of Ancients.