Moonlighter: Between Dimensions debiutuje na konsolach

W tle słychać fanfary z okazji zbycia okrągłej liczby egzemplarzy.

Otrąbione niedawno sukcesy finansowe 11 bit studios zawdzięcza głównie Frostpunkowi, ale blisko jedna czwarta ubiegłorocznych przychodów wzięła się z działalności wydawniczej. 11 bit publishing jest wydawcą Children of Morta oraz właśnie Moonlightera, który miał premierę równo dwa lata temu.

Jak się okazuje, ten lekko rozpikselowany “rogalik”, który łączy prowadzenie działalności kupieckiej z nocnym włóczeniem się po lochach, sprzedał się już w ponad milionie sztuk. Co ciekawe, największe zyski wygenerowała wersja na Switcha, wydana dopiero pół roku po edycji na komputery osobiste, PS4 i Xboksa One.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Moonlightera w swojej kolekcji ma już łącznie 3,5 miliona graczy pecetowych i konsolowych. Zapewne duża w tym zasługa Epic Games Store – swego czasu Moonlighter był tam rozdawany za darmo – oraz niedawnego Humble Bundle’a.

Liczby powinny dalej rosnąć, bo rozszerzenie do gry, Between Dimensions, ukazało się dziś w sklepach z grami na konsole Sony, Microsoftu i Nintendo. Kosztujący 6,99 dolara dodatek otwiera przed nami nieznany loch ze świeżymi przeciwnikami i minibossami, daje dostęp do nowego ekwipunku, rozwija fabułę gry, a także odblokowuje więcej możliwości prowadzenia wirtualnego punktu handlowo-usługowego.

Na koniec przytoczmy ciepłe słowa, które kieruje pod adresem autorów gry Paweł Feldman, dyrektor wydawniczy w 11 bit studios:

“Wśród tytułów do wydania zawsze szukamy jakiegoś niezwykłego klimatu… cechy, która pozwoli danej grze zostawić po sobie ślad. Digital Sun to fantastycznie utalentowany zespół i kiedy zobaczyliśmy Moonlightera po raz pierwszy, od razu przykuł naszą uwagę, więc z ekscytacją przystąpiliśmy wspólnie do dalszych prac nad projektem. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że ta unikalna perełka już teraz jest dla nas wielkim hitem, a premiera Between Dimensions na konsolach to kolejne ważne wydarzenie w rozwoju marki. Wypada tylko pogratulować studiu Digital Sun stworzenia gry zdolnej do osiągania takich sukcesów”.

Przyłączamy się do gratulacji i podpowiadamy, że pecetowego Moonlightera można właśnie kupić dużo taniej: na GOG-u edycja z dodatkiem kosztuje 38,99 zł (55 proc. mniej), a na Steamie – 34,90 zł (63 proc. mniej).