Natural Instincts: Ruszyła zbiórka na ochronę przyrody

Czyta Krystyna Czubówna.

Natura zazwyczaj radziła sobie sama, ale autorzy Natural Instincts przekonują, że dziś przyda się jej pomocna dłoń. Ich “interaktywny symulator przyrodniczy” pozwoli nam przejąć kontrolę nad ekosystemem i to w naszych rękach spocznie los fauny i flory.

Jak wesprzemy przyrodę? Pokażemy zwierzętom źródła wody i pożywienia oraz zaingerujemy – albo nie – w miejscowy łańcuch pokarmowy. Będziemy też obserwować codzienne zachowania zwierząt, by nauczyć się ich potrzeb, a na dokładkę pobawimy się pulą genetyczną, łącząc ze sobą osobniki o określonych cechach. Dzięki temu w borze pod naszą opieką pojawi się np. wataha ekstraagresywnych wilków, która pomoże z niekontrolowanym wzrostem populacji innego gatunku.

Trzeba przy tym pamiętać, że równowagę w przyrodzie można łatwo zburzyć, a dodatkowe wyzwanie czeka nas ze strony zdarzeń losowych – pożarów, suszy czy ludzkiego wandalizmu. Wpływ homo sapiens na przyrodę grozi też czym innym – najlepiej wyjaśni to zwiastun z gościnnym udziałem ciepłego głosu, który od lat kojarzy się z telewizyjnymi opowieściami o przyrodzie.

Aby osiągnąć podstawowy cel zbiórki, DreamStorm Studios potrzebuje niecałych 11 tys. dolarów. Wraz z osiąganiem kolejnych celów dodatkowych do gry zostaną dodane kolejne biomy – do europejskiego lasu może dołączyć Arktyka, sawanna, lasy tropikalne, ekosystemy Oceanu Spokojnego oraz Zatoki Meksykańskiej.

Swoje gniazdo na Steamie Natural Instincts uwiło o tutaj, a jeśli nie chcecie, by zbiórka funduszy okazała się wołaniem na puszczy, produkcję gry wesprzecie w tym miejscu. Co bardziej szczodrzy wpłacający mogą nawet liczyć na znalezienie się w grze.

Powiązane gry: