#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 50 x The Beast Inside

Mamy dla Was przerażający sposób na spędzenie wieczoru.

Pod koniec ubiegłego roku Illusion Ray Studio zaserwowało nam horror po prostu odpowiedzialny. „Odpowiedzialny”, bo wykonany za rozsądny (dwumilionowy) budżet i „odpowiedzialny”, bo bardzo świadomy tego, czego oczekują odbiorcy gatunku.

Nie jest to walking sim (od której to formuły ucieka również Bloober Team, krajowi eksperci od gier grozy), ale miks przygodówki, survival horroru i shootera. Jego fabuła toczy się dwutorowo. Podczas Zimnej Wojny wcielamy się w Adama, kryptoanalityka CIA, który przenosi się z żoną na wieś (nie muszę dodawać, że wspomniana wieś okazuje się mniej spokojna i wesoła, niż początkowo zakładali). W czasach wojny secesyjnej kierujemy natomiast Nicolasem, byłym mieszkańcem domu, do którego wprowadził się Adam.

Losy obojga bohaterów przeplatają się ze sobą, co daje nam pretekst do wizyty w scenografiach żywcem wyrwanych z klasyki horroru. Nie brak tu nawiedzonych hoteli, kopalni, bagien, ruin i lasów; estetyczny walor takich wycieczek podbija nie tylko dobra reżyseria dźwięku, ale i wykorzystanie fotogrametrii.

https://www.youtube.com/watch?v=7pko-FjUjw8

Indie Ray Studio zasłynęło nie tylko za sprawą The Beast Inside, ale i cyklu skrojonych pod VR krótkometrażówek. Całkiem zróżnicowanych, jeśli mogę dodać. Solar System to edukacyjny dokument, który wyjaśni laikom historię kosmosu, horror Afterlife pozwala odwiedzić szpital psychiatryczny, w którym ponoć ukrył się zbieg, Dino Safari to zaś okazja, by stanąć oko w oko z tyranozaurem.

Wydawca Movie Games kontynuuje ekspansję. Spółka pochwaliła się dziś, że 5 wydawanych przez nią gier ma na wishlistach aż 325 tys. chętnych. Już wkrótce zadebiutuje jej kolejny horror (Lust from Beyond) oraz prowokacyjny (acz niepozbawiony aspektu edukacyjnego) Drug Dealer Simulator.

 

Steamowe kody na The Beast Inside znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – ?
2 – $
3 – ]
4 – &
5 – {
6 – #
7 – /
8 – !
9 – )
0 – +

FX&GB-FGFX)-CRHZT
+&BP)-{KKK{-BHXMK
WP)#C-QXQ{V-Q!+AC
WRXTZ-T$HQR-!P!PC
/A/WB-RV/]B-P)!Z]
F{/]Q-TDZM$-VLZTV
#)DWI-G]#WK-DWXA]
Q$$NY-+DIRW-N]VQX
/TPYZ-{XNIK-W]EQ$
#TNHW-PN#H{-RYFMZ
HQX&N-IT/KV-#+GZM
TA/N!-$LT$X-&{{WT
NFE/J-#PMXB-G$&$Y
TLPGF-ZI&&E-!D&GI
!{VKB-+XZR+-PDC&C
G&MI!-JJF]A-V+BAV
+!ARG-J]])!-))JRW
{GZAE-KB{EV-#)Q$&
BYNYI-NJ&NL-XVKWX
N$X&C-EBTWW-]QLAA
I&APB-LMHJT-L$VQC
LP]#H-NFFMW-QB!&J
MBNEW-$PHEI-LBXTA
VWM)$-VQ){J-]TRQD
IPDNE-!Q&$H-Z+FFP
LWB&M-CA$XY-)]]DB
{/+MV-HLVLI-C$IJK
NJHAJ-)KKDR-J{QJV
YT+DQ-N&PHA-L]++&
AVHK{-]!PZX-CD&KQ
]CKWJ-{MRWQ-D+&R+
#EQ+)-+T]FR-&MKZK
Y]HLR-IG&WL-CYKA{
Y#RYA-JITVD-Z&${W
C/$ZN-]ILY{-NBCIB
/RYX$-)N$EM-HVMVJ
${N/{-LF!${-JQP]J
#NN!#-VZQNR-DHGL#
YM/VQ-KNRLX-JCZ/R
IEDFQ-XPBGG-I]!X&
KFBYQ-FHX#I-&PBRP
#LVIG-+]#M#-/!RJC
L)BIV-+DQVW-CR&QN
VPRKZ-)EBNT-X+AXM
WBPZX-EJ+DE-$KXHC
E+!FL-{N]MI-JDK{B
TZ]JR-R&HHK-F#VGZ
+F+EZ-!EW{L-!NFN$
YCRBT-MPYEA-GP)JC
HA!E)-{{&Q#-T#QH!

 

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka i We. The Revolution). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.