#ZostanWdomuGrajWPolskieGry – 6 x Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, 5 x Midnight Evil

Niemal wybiła północ, chętnie więc rozdamy kilka strasznych gier. (I to również w wersji na Switcha!).

Zazwyczaj przemiana w wampira jest w grach pretekstem, by pobawić się niezwykłymi mocami i przeżyć romantyczną tragedię. Tymczasem Coteries of New York stanowi jedną z nielicznych produkcji, które pozwalają odczuć brzemię wampiryzmu. Chwilę po ugryzieniu nasza postać musi odciąć się od dotychczasowego życia i odnaleźć się w tytułowych koteriach. Zapadnięcie w sen jest tu opisywane jako niekończące się spadanie w otchłań, protagonistę trawi wieczny głód, a w interakcjach z nieśmiertelnymi próżno szukać empatii. Krakowski „Wampir” to wyjątkowo ponury tytuł, choć toczy się on w krzykliwej przecież współczesności. Jej realia mistrzowsko ukazał na swoich rysunkach Rafał Gosieniecki (ów pracował wcześniej nad grafikami do Shadows of the Damned, Pokemon X/Y czy remakiem Final Fantasy VII).

Mówiąc krótko: krakowskie Draw Distance wydało visual novelkę, w którą zdecydowanie warto się wgryźć. O grze, jej estetyce oraz o możliwościach, jakie stwarza piąta edycja „Maskarady” więcej dowiecie się z wywiadu z Aleksandrem „Crossem” Borszowskim, jednym z autorów historii Nowojorskich koterii.

Midnight Evil nie jest może polską produkcją, ale nad jej wydaniem czuwa rodzime Draw Distance. Późną nocą bohater odkrywa tajemniczą księgę, której lektura sprowadza na niego kolejne potworności rodem z horrów klasy B.

https://www.youtube.com/watch?v=nJhFCU9AgrU

Kody znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami:

1 – !
2 – @
3 – #
4 – $
5 – %
6 – ^
7 – &
8 – *
9 – (
0 – )

 

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (Steam)
WQV^T-&BKDY-DDGGM
NC))&-A^KMT-Y*W)V
Q*#P(-I%*#Z-$KZHB
PQYN$-J$*FY-BGCM@
WFMQ&-XLYYV-WY@ZD
@NTIL-(CI^B-TLA#W

Midnight Evil (Switch)
C)%Y^HRDR!TVWH&T
C)%Y^HRF@MLL#NL(
C)%Y^HRG(G$QC%HG
C)%Y^HRHLGTFKCL@
C)%Y^HRX@&LMY(CQ

PS Zachęcamy, by wchodzić regularnie na naszą stronę oraz dodać fanpage PolskiGamedev.pl do obserwowanych (dzięki temu jako pierwsi dowiecie się o kolejnych odsłonach akcji!). W nadchodzących dniach rozdajemy ponad tysiąc kodów na kilkadziesiąt polskich gier.