Stargate: Timekeepers: „Nowe” CreativeForge tworzy RTS-a

Tytułowe „Gwiezdne wrota” transportują ludzi na inne planety… Dowcipnie trzeba zauważyć, że twórcy Phantom Doctrine i Hard Westa już dawno z nich skorzystali.

Zapowiedziany właśnie Stargate: Time Keepers to pierwsza od ponad dekady (!) próba zmierzenia się z telewizyjną legendą science-fiction na pecetach. Akcja strategii ma się rozgrywać między siódmym a ósmym sezonem „Stargate SG-1”. Tytuł pozwoli nam zawalczyć z Władcami Systemów (Star Lords), a dzięki wykorzystaniu tytułowego portalu – odwiedzimy różne punkty na osi czasu filmów/serialu.

Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Na zachętę dostaliśmy teaser, prezentujący… cóż, „Gwiezdne wrota”.

Wydaniem gry zajmie się Slitherine, brytyjski wydawca specjalizujący się w strategiach i symulatorach, acz mający na koncie raczej umiarkowane sukcesy (m.in. Warhammer 40,000: Battlesector, Panzer Corps 2).

Tytuł stworzy zaś CreativeForge… i zatrzymajmy się w tym miejscu, by wyprostować krążące po sieci informacje o „twórcach Phantom Doctrine i Hard Westa”.

Sytuacja CreativeForge nie była wesoła. Autorzy raportu “Warszawska branża gier” przypominali, że Phantom Doctrine sprzedał się w ciągu pół roku w „raptem” 100 tys. egzemplarzy i że w 2017 spółka zanotowała 2,25 mln straty. (A rok później: ponad 870 tys).

Efekt? Na początku 2019 z czterdziestoosobowego studia odeszli niemal wszyscy pracownicy, w tym prezes Kacper Szymczak. Następnie firma mocniej związała się z PlayWayem i zapowiedziała restrukturyzację.

Wygląda jednak na to, że nowa strategia (o której więcej zaraz) opłaciła się. CFG całkowicie spłacił swoje zadurzenie (sięgające 3 mln zł) i zaczął przynosić zyski.

Na czym polega “nowa strategia”? Cóż, przypomnijmy:

Podsumowując: choć gratulujemy pozyskania marki i życzymy powodzenia, nie udawajmy – proszę – że mowa o tym samym, doświadczonym zespole, który kilka lat temu dostarczył nam znakomite strategie. To bowiem trochę tak, jakby napisać, że Warner Bros – twórcy „Sokoła maltańskiego” i „Casablanki” – pracują nad „Lego: Przygodą 3”.