Pandemioza to opowieść o „pandemicznej psychozie maniakalnej”

SYN MAJKI JEŻOWSKIEJ I AKTOR QUENTINA TARANTINO ŁĄCZĄ SIŁY!!!

#ClickbaitNaWtorek

Producent filmowy Wojtek Jeżowski stworzył interaktywne słuchowisko, w które zaangażował doborową obsadę, m.in. Rafała Zawieruchę (Roman Polański w „Pewnego razu… w Hollywood”), Piotra Gąsowskiego, czy Kamila Prubana (znanego z wielu ról dubbingowych, zagranych również na potrzeby gier wideo). W główną rolę wcieliła się natomiast Magdalena Schejbal (Ewa ze „Szpilek na Giewoncie”).

Tytułowa pandemioza – dowiadujemy się w pierwszych minutach rozgrywki – to zaburzenie psychiczne wyodrębnione podczas pandemii Covid-19, wynikłe z wydłużającej się izolacji rodzin podczas lockdownu. Doświadcza jej m.in. zamknięta w mieszkaniu Aneta, na której higienę psychiczną rzutuje na przykład sąsiad, który uparł się, by wyremontować mieszkanie. Nie pomaga przymusowa bliskość dzieci – córki, która na streamowaniu Fortnite’a zarabia więcej od matki i syna, który wraz z chłopakiem okupują łazienkę. Z kolei mąż zaszył się w sypialni, gdzie dzieli czas między telekonferencje i „oranie lewaków” w mediach społecznościowych. Ich perypetie składają się na pachnący Masłowską, bardzo życiowy scenariusz (pióra Bartosza Szpaka).

Zagrajcie koniecznie (pod tym adresem), dopiszcie się do grupy na Facebooku (o tu) i polajkujcie Pandemiozę na Instagramie (tutaj). Zaręczam, że warto!