CreativeForge chce nam zasugerować, że pracuje nad spin-offem Postala

A przy okazji obwieszcza, że mocniej wejdzie w symulatory.

Ogłoszona w piątek umowa zdradza niewiele. Wiadomo, że rodzime studio zajmie się „preprodukcją oraz produkcją nowego tytułu w oparciu o istniejące IP amerykańskiego partnera”… a choć konkretna marka nie padła, to w portfolio rzeczonego partnera (Running with Scissors) próżno wypatrywać czegokolwiek poza czterema częściami Postala (oraz dodatkami do nich). Autorzy komunikatu dla prasy doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak więc czytamy:

Running With Scissors znany jest głównie z kontrowersyjnej serii Postal, zapoczątkowanej w 1997 roku. Do tej pory powstało kilka gier z cyklu, które do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. W tym tygodniu we wczesnym dostępie na platformę Steam trafiła najnowsza odsłona serii – Postal 4: No Regrets.

Prezes Piotr Karbowski obiecuje, że razem z wydawcą „stworzy tytuł, o którym będzie naprawdę głośno” i że więcej o grze dowiemy się w przyszłym roku.

Z pozostałych wieści: CreativeForge poinformowało o utworzeniu spółki Ancient Games. Dziesięcioosobowy zespół ma się zająć tworzeniem symulatorów (na pierwszy ogień pójdzie preprodukcja aż trzech tytułów, które trafią na rynek w przyszłym roku).