Postal: Brain Damaged – Twórcy Elderborna szykują boomer shootera

Wychodzi na to, że w Polsce powstają trzy Postale naraz.

Fakt, że CreativeForge (niegdyś: twórcy Phantom Doctrine i Hard Westa, dziś: indyczy wydawca) pracuje nad spin-offem Postala, nie jest bynajmniej świeży. Warszawska spółka pochwaliła się współpracą z Running With Scissors już w październiku ubiegłego roku, ale szczegóły poznaliśmy dopiero teraz.

Brain Damaged powstanie rękami autorów Elderborna, a więc heavymetalowej odpowiedzi na Zeno Clasha. Hyperstrange obiecuje zabrać markę z (quasi)otwartego świata do zamkniętych aren i nadać jej retroshooterowy sznyt.

Zawiązanie akcji nie należy do przesadnie finezyjnych. Otrzymawszy o jeden cios za dużo, Koleś dozna rozległych uszkodzeń mózgu i przeniesie się do szpitala dla obłąkanych. Jak się wkrótce okaże: Wielka Zła Pielęgniarka karmi jego pacjentów lekami, przez które ci zmieniają się w żądne mordu monstra (co jednak równie dobrze może być zwidem protagonisty). By wyjść z przybytku w jednym kawałku skorzystamy z (deklaratywnie) rozbudowanego arsenału, oraz garści rekwizytów i power upów. Ponadto autorzy obiecują fabularne twisty (i fabularne dziury) oraz czarny humor i gloryfikację przemocy, z których seria przecież słynie.

Na zachętę (?) dostaliśmy rozpikselowany zwiastun, w jakim nie brak pękających balonów i głów, oddawania moczu (oraz innych płynów ustrojowych) i oddawania strzałów do obcych.

Premiera wersji pecetowej zapowiadana jest na przyszły rok. Z kronikarskiego obowiązku dopowiedzmy, że równolegle MD Games przygotowuje port oryginalnego Postala (na Switcha) oraz przenosi Postal: Redux na Switcha, PS4 i XBO.