Przegląd tygodnia (29 maja – 4 czerwca)

W minionym tygodniu obrodziło zapowiedziami. I to jakimi. Wersje VR dwóch wielkich hitów, konsolowe porty uznanych gier, horrory, wyścigi i symulator – działo się. Jeśli jednak chcecie grać tu i teraz, to na dniach wyjdzie aż 10 rodzimych produkcji.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (22-28.05):

Best Forklift Operator (Switch)
Crimen – Mercenary Tales (Meta Quest 2, Pico)
Cruise Ship Manager (PC)
Drill Deal – Oil Tycoon (PlayStation 4, Xbox One)
Horror Bar VR (Meta Quest)

Nadchodzące premiery (29.05-4.06):

Aquarist (Xbox One)
Everdream Valley (PC, PlayStation 4)
Frigato: Shadows of the Caribbean (wczesny dostęp PC)
GeoJelly (wczesny dostęp PC)
Prison Simulator (Switch)
Railbound (Xbox One, Xbox Series X|S)
Speedway Challenge 2023 (PC)
TailQuest Defense (PC)
Tower of Chaos (wczesny dostęp PC)
Urban Flow (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Bulletstorm VR (Meta 2/3/Pro, PlayStation VR2, Steam VR)

Chyba nikt nie spodziewał się portu gry sprzed 12 lat. Znanego FPS-a studia People Can Fly w świat urządzeń VR postanowiła przenieść ekipa Incuvo. Premiera jeszcze w tym roku.

Front Mission 1st: Remake (PC, PlayStation 4/5, Xbox One/SeriesX|S)

Jeśli jakiś remake jest wydawany przez Forever Entertainment na Switcha, kwestią czasu jest, aż trafi na pozostałe platformy. Tak było dotychczas z Panzer Dragoon: Remake i The House of the Dead: Remake, a teraz z Front Mission 1st: Remake. Odświeżona wersja taktycznego RPG przeszła spore zmiany, które 30 czerwca będą mogli sprawdzić posiadacze PC oraz konsol PlayStation i Xbox.

Hellcard (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Bardzo dobrze przyjęta kooperacyjna karcianka ekipy Thing Trunk ruszy na podbój konsol. Portem na trzy nowe platformy zajmie się studio Sonka. Łącząca cechy roguelike’a i deckbuildera produkcja oferować będzie tryb jedno- i wieloosobowy, ale nie ma informacji, czy na wszystkich platformach. Data premiery nie została ogłoszona.

Contraband Police VR (Oculus Quest, Playstation VR, Steam VR)

Contraband Police uratował twórców przed bankructwem, a kontrole na granicy Acaristańskiej Republiki Ludowej wielu graczom przypadły do gustu. Jak informował kilka dni temu prezes PlayWay’a, symulator inspektora straży granicznej sprzedał się na PC w liczbie ponad 350 tysięcy kopii. Gdy dodamy do tego znakomite oceny – 94% pozytywnych recenzji na Steamie, nie dziwi fakt, że powstanie wersja VR. Przygotowaniem portu zajmuje się studio EpicVR.

Haunted Memories: The Return (PC)

MegaPixel Studio i Mechano Games pracują nad pierwszoosobowym horrorem psychologicznym. W tej grze wcielasz się w samego siebie, będziesz mierzyć się z własnymi lękami, by przetrwać koszmar, poznać tajemnicę i wydostać się z Green Park. Doty premiery nie ogłoszono.

Quick Race (Switch)

Studio Source Byte znane jest z nieskomplikowanych gier, takie też są wyścigi Quick Race. Tryb turniejowy, możliwość grania z przyjaciółmi na podzielonym ekranie, 10 torów i możliwość włączenia staroszkolnej kamery „z góry”. I w sumie to wszystko, co oferuje gra za 20 zł. Premiera 22 czerwca.

Road Dealer Simulator (PC)

Shift Games zapowiedziało swoją trzecią grę, nad którą aktualnie pracują. W Road Dealer Simulator wcielimy się w nieuczciwego handlarza samochodami, który chce kupować tanio a sprzedawać drogo. Cel: ukryć wady i wcisnąć klientom jak najwięcej uszkodzonych pojazdów. Data premiery nie jest znana.

Don’t Be Afraid 2 (PC, konsole)

Studio Cat-astrophe Games na zlecenie Hydra Games przygotuje kontynuację horroru Don’t Be Afraid. Żadne szczegóły nie zostały ujawnione. Planowana premiera w 2024 roku.

Powiązane gry: