Front Mission 1st: Remake z prezentacją zmian w rozgrywce

Forever Entertainment pokazuje różnice pomiędzy klasykiem a remakiem.

Premiera odświeżonego taktycznego RPG – Front Mission 1st: Remake – już pod koniec listopada, więc warto zainteresować sie nad różnicami, które są dość istotne. Najważniejszą jest opcja grania w trybie klasycznym lub współczesnym. Pierwszy nie wprowadza zmian, szanując dokonania studia Square (teraz Square Enix) z 1995 roku. Za to dużo dzieje się w trybie Modern. Oryginalna muzyka została zremasterowana, twórcy dodali nową mapę, tryb gry, oraz wprowadzili największą zmianę – swobodną kamerę. Tytuł przeszedł też sporo usprawnień rozgrywki i mechaniki.

Przy zapowiedzi Front Mission 1st: Remake w materiale pojawiało się MegaPixel Studio i Storm Trident, które od dawna współpracują z Forever Entertainment. Związane jest to tylko z tym, że na wideo pokazało się logo dwóch kolejnych części. Finalnie to Forever Entertainment jest oficjalnie twórcą i wydawcą remake’u taktycznego RPG. Premiera na Switchu już 30 listopada, a teraz poznaliśmy też cenę. Gra ma kosztować 140 złotych, lecz jeśli zamówicie ją teraz, będzie ona niższa o 15% (119 zł).

Forever Entertainment zapowiedziało wcześniej także Front Mission 2: Remake (przygotowuje je Storm Trident), które w 2023 roku ma trafić na konsolę Nintendo, oraz Front Mission 3: Remake (to już dzieło MegaPixel Studio).

https://www.youtube.com/watch?v=3_0qI2P6JvY