Railbound: puzzle z wagonikami zdobywcą Apple Design Award 2023

Kraków, Taipei, San Francisco – to miasta, w których barwna gra logiczna z ciuchciami, stworzona przez łódzkie studio Afterburn, zdobyła już nagrody w kategoriach Best Mobile Game.

Teraz studio Afterburn może uzupełnić pulę statuetek Railbounda o Apple Design Award 2023 w kategorii Interakcja. Jest to kolorowa gra logiczna w komiksowej oprawie graficznej, której pole rozgrywki obserwujemy z góry, decydując o położeniu zakrętów i torów. Rozgrywka sprowadza się do przemieszczania wagoników na torowiskach, poprzecinanych niekiedy przeszkodami terenowymi tunelami, w taki sposób, by połączyć je w odpowiedniej kolejności z pociągiem. W grze zmierzymy się z ponad 200 zagadkami logicznymi.

„W Railbound chciałem systemu, w którym zasadniczo malujesz płytki kolejowe jednym palcem. Wiedziałem, że gdybyśmy nie uczynili tej mechaniki zabawną i plastyczną, ludzie byliby znacznie mniej skłonni do szukania rozwiązań. Myślę, że nam się udało, ale wciąż zastanawiam się, jak uczynić to bardziej intuicyjnym.” — Łukasz Spierewka, założyciel studia Afterburn

Railbound dostępny jest na PC (Steam, itch.io), w Google Play, Apple App Store i na konsolach Xbox One, Xbox Sereis X|S i Switchu.