Hellcard: Thing Trunk postawił na dobrą kartę

Twórcy Book of Demons są o krok od przebicia własnego sukcesu.

Wczesnodostępna premiera kooperacyjnej karcianki udała się naprawdę dobrze. Gdy piszę te słowa aż 95% pierwszych odbiorców (!) ocenia ją na Steamie pozytywnie (ogółem wystawiono 83 noty).

Dodajmy, że tytuł jest o krok od pobicia rekordu równocześnie grających Book of Demons, a więc poprzedniej produkcji studia.

[AKTUALIZACJA] Już rzeczony krok pokonał.

O istnieniu Hellcarda po raz pierwszy pisaliśmy pod koniec 2019 r. Miał to być karciankowy spin-off Book of Demons, ale rozwinął się przez ten czas do tego stopnia, że trudno nie upatrywać w nim odrębnej gry.

Niby bowiem wciąż polujemy na Arcydemona, ale tym razem walki z jego papierowymi sługami toczą się w turach, a ataki odpieramy, bazując na stale aktualizowanych taliach. Dodajmy, że w przeciwieństwie do licznych kuzynów Slay the Spire ułożenie bohaterów na planszy ma ogromne znaczenie, a potyczki możemy rozgrywać bądź solowo, bądź zapraszając do zabawy dwóch kolegów.

Z okazji premiery studio nie tylko opublikowało świeżutki zwiastun, ale i opowiedziało, w jakich kierunkach zamierza rozwijać projekt. Ze steamowej aktualizacji dowiadujemy się, że już wkrótce build wzbogaci się o system osiągnięć, wsparcie dla kontrolerów czy Steam Decka, tryb wyzwań, kolejnego bossa, klasę postaci, przedmioty czy artefakty.

Zainteresowanych odsyłamy na steamową kartę katalogową. Wszystkim zaś przypominamy, że kolejną grą z serii Return 2 Games ma być Book of Aliens, strategia hołdująca UFO: Enemy Unknown.