Przegląd tygodnia (22-28 marca)

Miniony tydzień upłynął nam głównie pod znakiem wydarzenia Future Games Show, gdzie było prezentowanych sporo polskich gier, w tym dwie całkowicie nowe.

Jak zawsze najbardziej aktywne były jednak spółki giełdowe, a najwięcej działo się wokół Movie Games. W końcu zapowiadanie dwóch ciekawych gier jednego dnia nie zdarza się często. Warto też zauważyć, że mamy kolejną rodzimą produkcję, która trafi na konsolę nowej generacji. I tylko dwie gry ze słowem „simulator” w tytule. A na koniec, jak co tydzień, polecam sprawdzić nasz kalendarz premier.

War Hospital (PC, PS4, PS5, XOne, XSX)

War Hospital ekipy Brave Lamb Studio pokaże pracę brytyjskiego szpitala polowego z czasów pierwszej wojny światowej, a gra została zapowiedziana podczas Future Games Show. Po więcej informacji odsyłam do naszego tekstu. Co prawda w trailerze jest podane, że trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X, ale na stronie wydawcy Movie Games widnieje, że wyjdzie także na PS4 i Xbox One. Premiera w ostatnim kwartale 2022 roku.

Fire Commander (PC, PS4, PS5, XOne, XSX)

Drugą grą zapowiedzianą przez Movie Games podczas Future Games Show jest taktyczna gra Fire Commander. Tworzą ją studia Atomic Wolf i Pixel Crow, a gracz będzie walczył z szalejącym ogniem podczas najbardziej brawurowych akcji ratowniczo-gaśniczych. Jak zapowiadają twórcy, to nie tylko nierówna walka z płomieniami, ale także toksyczne wycieki czy katastrofy samolotów. Niestety ani słowa o ratowaniu kotków z drzew. Fire Commander na pecetach zadebiutuje już 15 września 2021 roku. Docelowo ma także trafić na konsole PlayStation oraz Xbox starej i nowej generacji.

Heliborne: The Definitive Edition (PS5)

Podczas kolejnej edycji “Gamingu na giełdzie” odbył się czat z przedstawicielami Klabatera. Szerzej opisaliśmy go w tym miejscu, ale z nowości warto zaznaczyć, że Heliborne: The Definitive Edition trafi także na PlayStation 5. Pilotowanie najbardziej znanych helikopterów wojskowych w historii było dotychczas zapowiedziane na PlayStation 4 i Xboksa One. Data premiery nie jest znana.

Paradise Lost (Switch)

Mający niedawno premierę walking simulator Paradise Lost od studia PolyAmorous trafi także na Switch – poinformował wydawca All in Games. Stanie się to w czwartym kwartale 2021 r.

Car Scrapyard Simulator (PC)

Spółka giełdowa T-Bull zapowiedziała 7. grę ze słowem „simulator” w tytule. Car Scrapyard Simulator to po prostu symulator wysypiska, co widać po teaserze. Premiera w 2022 r. To 8. gra nad którą równocześnie pracują.

Bunker Survival (PC)

Studio Game Island zapowiedziało postapokaliptyczny survival Bunker Survival. Teaser i wycięte z niego obrazki niestety nic nie mówią. Wydawcą jest spółka The Dust.

Cafe Owner Simulator (PC)

Tytuł mówi wszystko. Studio Second Reality zapowiedziało swoją pierwszą grę, symulator prowadzenia kawiarni. Od remontu znalezionej rudery, po dobrze prosperujący biznes. Co zaskakujące, gra ma mieć premierę już w drugim kwartale tego roku.

Renovators (PC)

Soro Games zaprezentowało teaser swojej pierwszej gry Renovators. Ma to być RPG o zarządzaniu ekipami budowlanymi zajmującymi się naprawą i odnawianiem budynków. Data premiery nie została podana.

Undead Clash (mobilki)

Ten Square Games pracuje nad kolejną grą ze swojej hitowej serii, zombie shooterem Undead Clash. Mobilna produkcja ma nam pozwolić nam na walkę z nieumarłymi humanoidami i zwierzętami – więcej na ten temat w naszym materiale.

Malone In Nightmares (PC)

Pierwsza zapowiedź tej gry była miesiąc temu, ale trzeba do niej powrócić. Spółka Demolish Games wyznacza nowe trendy nie publikując trailera na YouTube, a ograniczając się jedynie do Steama. Nie wiem czy się wstydzą dzieła studia Who Made This?, ale opublikowali pierwsze informacje na temat gry. No i tytuł ten na pewno powstanie, ma nawet bardzo bliska datę premiery.

Ghostrunner Hel

Wydawca All in! Games zapowiedział m.in. całą gamę dodatków do Ghostrunnera i Tools Up! oraz podał przybliżone daty premier Arborii i War Mongrels. Więcej informacji znajdziecie w naszym tekście o ich harmonogramie wydawniczym.

Train Life (PC)

Studio Simteract zapowiedziało symulator kolejowy, przy okazji nie publikując żadnych materiałów, tylko kilka ogólnych informacji.