Future Games Show polskimi grami stoi

W nocy z czwartku na piątek odbyło się wydarzenie Future Games Show: Spring Showcase, na którym zaprezentowano wiele interesujących gier, także z Polski.

Ale jeszcze przed show zorganizowanym przez portal GamesRadar+ był blok poświęcony wydawcy Daedalic Entertainment. Zobaczyliśmy w nim trzy polskie gry. Pierwszy był mroczny Hidden Deep od studia Cogwheel Software i przy okazji dowiedzieliśmy się, że w maju zadebiutuje we wczesnym dostępie. Po chwili mieliśmy prezentacje Glitchpunk od studia Dark Lord i Inkulinati od Yaza Games.

Po bloku Daedalic Entertainment rozpoczął się główny pokaz Future Games Show: Spring Showcase. Także tu rodzime produkcje były bardzo licznie reprezentowane. Zobaczyliśmy cyberpunkowy Gamedec od Anshar Studios, Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall od Carbon Studio, który ma zadebiutować latem na urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości oraz wielki pecetowy hit – Green Hell od Creepy Jar. Przetrwanie w amazońskiej dżungli na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje w czerwcu. Potem była premiera pierwszego gameplay’u z Serial Cleaners od studia Draw Distance, kontynuacji świetnie przyjętego pierwowzoru.

W dalszej części pokazu zaprezentowano dwie nowe gry z portfolio wydawcy Movie Games. Fire Commander to produkcja duetu ekip Atomic Wolf i Pixel Crow, która ma zadebiutować 15 września 2021 r. Drugą pozycją był War Hospital od Brave Lamb Studio, tu trzeba będzie poczekać trochę dłużej – 4 kwartał 2022 roku. Ta gra ma trafić na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.