War Hospital na zwiastunie i dyptyku z okładek polskich pism

Movie Games S.A.: „Nie słyszeliśmy jeszcze o podobnej publikacji w Polsce ani na świecie”.

War Hospital opowie o pracy brytyjskiego szpitala polowego z czasów pierwszej wojny światowej. Wcielimy się w nim w Henry’ego Wellsa – lekarza łatającego żołnierzy pokiereszowanych w błotnistych okopach na froncie zachodnim. Tytuł został zapowiedziany podczas Future Games Show za pomocą poniższej animacji.

Chociaż na Steamie możemy zobaczyć pierwsze screenshoty, o rozgrywce wiemy niewiele – nie będzie to wszak symulator, a interfejs kojarzy się z Frostpunkiem. Autorzy obiecują realistycznie odwzorowany ekwipunek z epoki oraz dylematy, z którymi borykali się ówcześni wojskowi medycy, gdy brakowało im zasobów.

Więcej szczegółów możemy poznać dzięki publikacjom, które w najbliższym czasie trafią do mediów – takich jak polskie „PSX Extreme” oraz „Pixel”. Artwork z War Hospital trafi na okładki tych pism przy okazji kwietniowych wydań – z zastrzeżeniem, że magazyny musiały się ilustracją podzielić po połowie. Do niecodziennego zabiegu mogło dojść, ponieważ od lipca 2019 obydwa tytuły wydawane są przez tego samego wydawcę, Idea Ahead. Efekt?

Źródło: https://www.facebook.com/moviegamesSA/posts/3772898896079092

Premiery War Hospital należy wyglądać dopiero w 2022 roku, kiedy to gra ukaże się na pecetach, PlayStation 5 i Xboksie Series X.