Last Oasis po roku trafia na Xboksa, winduje wyniki poza Xboksem

I tak się żyje w tej oazie.

Survivalowa sieciówka Donkey Crew zadebiutowała 26 marca 2020 roku. Śmiało można powiedzieć, że zaczynała z hukiem – i to takim, że trzeba było wyłączać serwery. Równo rok po pecetowej premierze tytuł nadal znajduje się na etapie wczesnego dostępu, na Steamie mogąc pochwalić się 66% pozytywnych ocen (przy ponad 18 tys. recenzji). W ramach celebrowania pierwszych urodzin autorzy rozpoczęli trzeci sezon wędrówek po pustyni i montowania ruchomych baz ze złomu. Równocześnie Last Oasis pojawiło się w programie Xbox Game Preview – i znów zrobiło szum.

Danych na temat liczby grających na konsolach jeszcze nie znamy, ale efekt widać także na wykresach obrazujących popularność wydania pecetowego. W ostatnim miesiącu w Last Oasis grało na Steamie średnio 550 osób jednocześnie, a tuż po starcie nowego sezonu po bezdrożach wędrowało nawet osiem razy tylu nomadów.

Źródło: https://steamcharts.com/app/903950

Wersje xboksowa i pecetowa umożliwiają wspólną zabawę, chociaż można wybierać także spośród serwerów tylko jednej „opcji”. Start nowego serwera przyniósł także inne zmiany w strukturze graczy, m.in. zastąpienie światowego megaserwera mniejszymi odpowiednikami regionalnymi. Poza tym autorzy podłubali przy balansie rozgrywki, przygotowali świeże mapy i nową wehikuło-bazę, pracują też nad rychłym umożliwieniem zakładania prywatnych serwerów na własnym hostingu. Więcej o zmianach przeczytacie w aktualizacji na Steamie.