Malone In Nightmares: Specjaliści od demolki wracają z hołdem dla Heart of Dakrkness?

Czuć w nim również echa bardziej współczesnych Limbo oraz minicyklu Little Nightmares.

Demolish Games to nazwa dobrze znana entuzjastom destrukcji rozmaitych powierzchni. Ich cykl Demolish & Build, w którym przejmowaliśmy kontrolę nad firmą budowlano-wyburzeniową, rozrósł się wkrótce o spin-offa (?) Car Demolition Clicker; teraz zaś firma objęła wydawniczym mecenatem developerów z Who Made This?

A choć o debiutantach wiadomo tyle, co nic (nazwa studia to nie przypadek), ich pierwszy projekt zapowiada się ciekawie. Malone in Nightmares to platformer, który zabierze nas do świata sennych koszmarów, gdzie młodociany protoganista będzie mocował się nie tylko z sennymi potwornościami, ale również z zamieszkującym jego ciało demonem.

Wydawca dopowiada, że będzie to kolejna polska gra inspirowana grafikami Beksińskiego, wśród inspiracji projektantów rozgrywki wymienia zaś Braida, Celeste, Inside i Limbo. Przypomina też, że wciąż pracuje nad swoim flagowym produktem (Demolish and Build 2022), w którym „pojawią się nowe elementy, takie jak np. angażujące gracza zagrożenia prądowe, czy instalacje gazowe, które mogą wybuchnąć”.

Trailer tytułu jest dostępny pod tym adresem.

Studio ma w planach dywersyfikację działalności, zapowiada wydawanie 3-5 gier w skali roku, z czego dwie z nich mają być tworzone przez jego wewnętrzneze zespoły. Już wkrótce spółka powinna też zadebiutować na parkietach NewConnect.