Przegląd tygodnia (15-21 marca)

Ostatni tydzień to aż 10. zapowiedzi – choć nie każda to nowa gra.

Mimo, że większość twórców ma powiązania giełdowe, na całe szczęście kilka tytułów to pewniaki – na pewno powstaną i będą miały premierę. Najciekawiej zapowiada się Observer: System Redux na nowych platformach, upiększony Shing! i tajemnicze Wild West Dynasty. Zaskoczeniem jest tez aktywność nowego studia Rookiez from Warsaw, które zaprezentowało dwie produkcje i obie mają nieodległe daty premiery. Takie podejście szanujemy. I jak co tydzień polecam sprawdzić nasz kalendarz premier.

Observer: System Redux (PS4, XOne)

Fantastyczny „horror” sci-fi krakowskiego Bloober Teamu powraca. Już podstawowa wersja gry zachwycała recenzentów i graczy, by powrócić jako Observer: System Redux. Udoskonalona przez Anshar Studios oferuje rozdzielczość 4K, ray-tracing, HDR, lepsze tekstury itd., ale także dodatkową zawartość fabularną. I to dobro było dostępne dla posiadaczy mocnych pecetów i konsol PlayStation 5 i Xbox Series. Ale to się zmieni. W trzecim kwartale tego roku gra trafi także na starszą generację konsol – PlayStation 4 i Xboksa One. Także w wersji pudełkowej.

Shing! (PS5)

W czwartek z totalnego zaskoczenia na PlayStation 5 został zapowiedziany i od razu pojawił się w sklepie beat ’em up Shing! od studia Mass Creation. Dobre informacje są takie, że posiadacze wydanej w sierpniu 2020 r. wersji na PlayStation 4 dostaną darmowy upgrade. Jak informują twórcy, za niedługo gra pojawi się także na konsoli Xbox Series X|S.

Rustler (PS4, PS5, Switch, XOne, XSX|S)

„Średniowieczne GTA”, którego odbiór pecetowej wersji we wczesnym dostępie nie był spektakularny, trafi także na konsole. Wszystkie. Ciekawe jest to, że twórcy nie ujawnili daty premiery, ale na Amazonie pojawiła się zapowiedź wersji pudełkowych – na Switcha i Xboksa. I tam widnieje 13 lipca tego roku.

Survive the Fall (PC)

Ekipa Angry Bulls Studio zapowiedziała swoją drugą produkcję – Survive the Fall. Jest to gra z otwartym postapokaliptycznym światem, łącząca elementy taktyczne z budowaniem osad. Zainteresowani? To polecam nasz materiał.

CyberNEON (PC, Switch)

Nowo powstałe studio Rookiez from Warsaw, powiązane pośrednio ze spółką QubicGames, zapowiedziało grę logiczną CyberNEON. Premiera na Steam już 8 kwietnia.

https://www.youtube.com/watch?v=Bdbs9MRcm2E

Voxel Battle Simulator (PC)

Ale to nie ostatnia zapowiedź studia Rookiez from Warsaw, co to to nie. Na całe szczęście, za zapowiedziami idą premiery i 29 kwietnia zagramy w grę strategiczno-symulacyjną Voxel Battle Simulator. Niestety trailer jest tylko na Steamie, ale zachęcam by sprawdzić. Jak wszystkie gry w podsumowaniach tygodnia.

Wild West Dynasty (PC)

Debiutanci z Virtual Magic Games zapowiedzieli grę survivalowo-przygodową Wild West Dynasty w realiach – jak sam tytuł wskazuje – Dzikiego Zachodu. Dużo więcej informacji znajdziecie w naszym tekście.

Dirty Cop Simulator (PC)

Łapówki, narkotyki, prostytutki, picie na służbie – codzienność gliniarza w grze Dirty Cop Simulator, którą zapowiedziało studio True Games. To druga zapowiedziana przez nich produkcja. Wydawców jest aż trzech: twórcy, Movie Games i PlayWay.

https://www.youtube.com/watch?v=Z_UrHkt6sZA

WW2 Rebuilder (PC)

Nieznane studio Madnetic Games zapowiedziało grę WW2 Rebuilder, w której gracz zajmie się odbudową miast po II wojnie światowej. To druga produkcja nad którą równocześnie pracują. Wydawcą jest PlayWay i patrząc na teaser, wygląda podobnie jak większość podobnych produkcji z ich portfolio.

Mythos Slavic Builder (PC)

Madnetic Games z grupy PlayWay chyba chce wejść na giełdę, bo zapowiedziało strategię Mythos Slavic Builder. Co w tym dziwnego zapytacie? Po pierwsze, zobaczcie grę wyżej, mamy dwie zapowiedzi od nieznanego studia w jednym tygodniu. Po drugie, to 6. produkcja nad którą aktualnie pracują, a nie wydali jeszcze żadnej.