Rustler stępem zmierza na konsole

Na te duże, małe i w sam raz.

Odbiór wersji pecetowej nie był spektakularny – dziś na Steamie Rustler może pochwalić się 74 proc. pozytywnych ocen przy 166 głosach, zaś kurs akcji Games Operators nadal wynosi ok. 20 złotych w porównaniu z ponad 30 zł przed wczesnodostępową premierą gry. Wygląda jednak na to, że jeszcze w tym roku „średniowieczne GTA” spróbuje zrobić drugie pierwsze wrażenie. Tytuł autorstwa Jutsu Games kieruje się bowiem na komplet konsol: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Seris X|S, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Dokładnej daty wydania nie znamy, nie wiemy też, czy wydania konsolowe ukażą się równolegle. Możemy jednak zobaczyć nowy zwiastun, na którym łysy z pałką kradnie konia, szyje z kuszy i burzy obraz świata statecznych rycerzy i dam w opresji.

W Steamowym opisie czytamy, że wczesny dostęp powinien potrwać około pół roku. – wobec wydania gry równo miesiąc temu możemy więc sądzić, że wydania konsolowe ukażą się we wrześniu bądź później. Wkrótce po pecetowej premierze twórcy gry zachęcali zresztą graczy do głosowania na funkcje, które gracze chcieliby ujrzeć w Rustlerze w pierwszym rzędzie. Umieścili też dramatyczny apel z prośbą o dodawanie pozytywnych recenzji – w razie ich braku „budżet może zostać ucięty” i niektóre zaplanowane atrakcje nigdy do gry nie trafią.