Survive the Fall to trochę XCOM, trochę Wasteland, trochę Fallout…

…aczkolwiek taki niezbyt twarzowy.

Na pierwszym zwiastunie w Ziemię uderzają asteroidy. Jakiś czas później ocaleniec wychodzi ze schronu, by wycraftować sobie wyposażenie, wznieść budynki, porozmawiać z panią o przedziwnych proporcjach (i równie przedziwnej twarzy) oraz zawalczyć w turach z kilkorgiem niemilców.

Produkcja zabierze nas do otwartego świata, w którym zapanowała wieczna jesień. Nie zabraknie w niej elementów survivalu, konieczności wyprodukowania własnej broni, ale też RPG-owego rozwoju drużyny.

Za tytuł odpowiada szerzej nieznane Angry Bulls Studio. Na jego oficjalnej stronie możemy przeczytać, że mowa o „kreatywnym zespole byków z dużym doświadczeniem w branży gier”.

Ale gdzie te byki właściwie zdobywały doświadczenie – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że równolegle do Survive the Fall studio zapowiedziało Build and Discover: America. Za prostolinijnym tytułem kryje się strategia czasu rzeczywistego, w ramach której będziemy mogli stanąć na czele amerykańskiego miasta. Rozgrywka zacznie się od przybycia na kontynent ojców założycieli, a zakończy w czasach nam współczesnych.

https://www.youtube.com/watch?v=O2fe84DpuFw