Przegląd tygodnia (12-18 kwietnia)

Co za niesamowity tydzień, w którym mogliśmy odpocząć od kolejnych zapowiedzi spółek giełdowych.

Znaczy nie do końca, bo kolejny pakiet symulatorów pojawił się na Steamie… Ale czy kiedykolwiek one powstaną? Jak będą miały sporo zapisów na wishlistach, to pewnie tak.

Na osłodę dostaliśmy cztery interesujące gry, które zostaną wydane na pewno. Wyczekiwany pokaz odświeżonego klasyka The House of the Dead: Remake, narracyjne Growing Up, roguelite’a Rogue Spirit i konkretne materiały z city buildera Gord. Sprawdźcie także nasz obszerny kalendarz premier.

The House of the Dead: Remake (Switch)

Co prawda to nie stricte zapowiedź, ale po raz pierwszy widzimy, jak gra wygląda. Duet MegaPixel Studio i Forever Entertainment zaprezentował materiały z odświeżonego klasyka – The House of the Dead: Remake. Rail shooter trafi na Switcha jeszcze w tym roku. Więcej o nim przeczytacie w naszym materiale.

Growing Up (PC)

Przy nowej grze Vile Monarch pracują osoby odpowiedzialne za takie produkcje jak m.in. Gardens Inc., Solstice, This War of Mine, Life is Strange, Tales from the Borderlands i Planet Coastera. Piękny zestaw. Growing Up zapowiada się interesująco, a po masę szczegółów odsyłam do naszego newsa.

Rogue Spirit (PC)

Studio Kids With Sticks zaprezentowało baśniowego roguelite’a Rogue Spirit. Premiera na pecetach jeszcze w tym roku. Polecam nasz tekst na ten temat.

Gord (PC)

Covenant.dev  wpierw pokazało teaser swojej debiutanckiej gry Gord (patrząc na osoby, które za tym stoją, może być naprawdę ciekawie), by następnie zaprezentować uczciwy zwiastun. Wygląda na to, że warszawiacy szykują słowiańską odpowiedź na Frostpunka!

Space Grid Tournament (PC)

Rookiez From Warsaw zaskoczyło kolejną zapowiedzią, tym razem gry sportowo strategicznej Space Grid Tournament. Jeśli lubicie walczące roboty, to ten news jest dla was. Premiera gry nastąpi w 2021.

https://www.youtube.com/watch?v=NQLUXTThVok

Pirate Simulator (PC)

Ekipa Space Boat Studios z grupy PlayWay zapowiedziała grę Pirate Simulator. Czeka nas budowanie bazy, pływanie, bitwy morskie i grabieże. To druga produkcja, nad którą teraz pracują.

Riot Control Simulator (PC)

Corpix Games z grupy Ultimate Games przedstawiło policyjny symulator opanowania zamieszek Riot Control Simulator. To druga produkcja, którą rzekomo rozwijają. Nie znamy jej daty premiery, natomiast wydawcami są Games Box i Ultimate Games.

My Funeral Home (PC)

Pentacle (grupa PlayWay) zaanonsowało symulator prowadzenia domu pogrzebowego. Nawet nie wiem jak to skomentować. To czwarta gra nad którą aktualnie pracują. Według tego co podaje Steam, premiera „wkrótce”.

Gnomepunk (PC)

Glivi Games ma pomysł na city buildera, w którym głównymi bohaterami są gnomy. W świecie fantasy możemy się spodziewać polowań, rozwijania technologii i, rzecz jasna, toczenia wojen. Data premiery na Steamie nie została podana do publicznej wiadomości.