Movie Games: Prezes Road Studio rezygnuje

Efekt? Kurs obu spółek rośnie.

Dla wszystkich, którzy sprawy nie śledzili, załączamy krótkie podsumowanie:

O sporach na linii Movie Games (wydawca) i Road Studio (producent nadchodzącego Alaskan Truck Simulatora) pisaliśmy szeroko. Maciej Nowak, prezes drugiej ze spółek, zarzucał partnerowi, że ten nie zajmuje się promocją tytułu. Mateusz Wcześniak, szef Movie, ripostował, że studio nie dostarczyło builda. Zapowiedział również „dogłębny audyt” w firmie.

Z rady nadzorczej Road Studio zrezygnowali Piotr Gnyp i Tobiasz Piątkowski, zaufani prezesa Wcześniaka. Jak argumentowali: przyczyną jest „brak możliwości sprawowania efektownego wykonywania czynności nadzoru”.

Na jaw zaczęły wychodzić okoliczności, w jakich Movie Games pozbyło się akcji Road Studio; dziennikarze i komentatorzy podejrzewali, że Wcześniak mógł je sprzedać wyjątkowo tanio. Ów przyznał, że faktycznie „transakcja do tej pory odbija mu się ogromną czkawką„.

Nieco później do Drago Entertainment, w którym Movie Games miało ponad 10% udziałów, dołączył Piotr Żygadło, były prezes All in! Games, a sama spółka zapowiedziała nacisk na działalność wydawniczą. Movie Games sprzedało zaś udziały w Drago, co tłumaczono chęcią „stabilizacji sytuacji w Road Studio”.

Wracając do czasów obecnych

Jak poinformował Puls Biznesu: „rozmowy ostatniej szansy” przyniosły efekt. Po całonocnych negocjacjach, prezesi Movie Games i Road Studio – dotychczas porozumiewający się ze sobą przez media społecznościowe i prawników – doszli do porozumienia.

„Warunki ugody między Movie Games, a prezes Road Studio zakładają m.in. pokojowe przekazanie władzy w spółce (pożegna się z nią obecny prezes), pomoc w utrzymaniu zespołu, wycofanie z wzajemnych roszczeń oraz pakt o nieagresji”

– czytamy. I faktycznie, Road Studio poinformowało właśnie stosownym komunikatem o rezygnacji Nowaka z funkcji prezesa zarządu.

Rynek zareagował na tę decyzję optymistyczne. Gdy pisze te słowa kurs Movie Games wzrósł o ok. 17%.

Źródło: bankier.pl

Również Road Studio zalicza ok. siedemnastoprocentowy wzrost.

Źródło: bankier.pl