Movie Games: Rozstania i powroty

Szef produkcji Road Studio odchodzi z Movie Games VR, a weteran All in! Games dołącza do Drago Entertainment. Tymczasem prezes Wcześniak tłumaczy tanią odsprzedaż rodowych sreber „zaskoczeniem, że kurs wyraźnie spadł”.

W rodzinie Movie Games szykują się zmiany. Choć nadal nie wiemy, jak zakończy się głośny spór z Road Games (jego genezę przybliżamy w tym miejscu. Sprawa zapewne wejdzie w decydującą fazę podczas nadchodzącego walnego), bynajmniej nie oznacza to, że nic się w temacie nie dzieje. Z członkostwa w radzie nadzorczej Movie Games VR zrezygnował Tomasz Węgliński, a więc szef produkcji Road Studio.

Raptem kilka dni temu pisaliśmy, że Mateusz Wcześniak, a więc prezes grupy Movie Games, mógł odsprzedać akcje Road Studio poniżej ich wartości. Faktem jest, że dotychczas nie wiedzieliśmy o cenie, po której zbyto akcje, a spółka nie ujawniła, kto był ich nabywcą, co wzbudziło wśród inwestorów podejrzenia.

Temat powrócił na języki po ujawnieniu kwartalnego raportu, z którego można było wnioskować, że spółka zbyła udziały po ok. 12,86 zł, podczas gdy na rynku kosztowały one ok. 32-33 zł.

Do sprawy odniósł się właśnie sam zainteresowany.

— Transakcja do tej pory odbija mi się ogromną czkawką i drugi raz bym jej nie zrobił. Chcieliśmy jednak szybko pozyskać pieniądze, by wesprzeć Road Studio, któremu kończyła się gotówka na produkcję gry

– tłumaczy Wcześniak na łamach Pulsu Biznesu.

— Akcje kupiło trzech inwestorów zarejestrowanych w Bułgarii. Cena wyjściowa została ustalona na 30 zł, była jednak warunkowa i uzależniona od kształtowania się kursu w przyszłości. Zgodziliśmy się na mechanizm warunkowości, gdyż nie spodziewaliśmy istotnego spadku kursu

– dopowiada. Jak jednak wiemy – kurs wyraźnie spadł, a firma otrzymała po ok. 20 zł za akcję (ogółem: 2 mln zł).

Do ciekawego powrotu doszło w Drago Entertainment

Z branżowego niebytu powrócił Piotr Żygadło. Były prezes All in! Games, którego w marcu zastąpił na stanowisku Marcin Kawa, dołączył właśnie do Drago Entertainment (Gas Station Simulator, Food Truck Simulator) jako chief operating officer. Studio pochwaliło się informacją o transferze na swoich mediach społecznościowych.

Prezeska Joanna Tynor dodała, że Żygadło skoncentruje się na umacnianiu pozycji Drago w segmencie wydawniczym.

Przypomnijmy, że Movie Games posiada ponad 10% udziałów w Drago Entertainment, warszawska firma była też wydawcą bestsellerowego Gas Station Simulatora.

Z pozostałych wieści: po rezygnacji z prezesury w True Games Syndicate przez Szymona Westfalego (ów wytrwał na fotelu prezesa raptem 10 miesięcy!), schedę przejmie po nim Paweł Hekaman, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, WP.pl i Polygamii, który dołączył do zarządu spółki raptem 4 listopada.