Wiedźmin 3 w nowej jakości ze szczegółami i pierwszym gameplay’em

Geralt jeszcze nigdy nie wyglądał lepiej.

CD Projekt RED zaprezentowało w akcji ulepszoną wersję Wiedźmina 3: Dziki Gon, która 14 grudnia trafi na PC, PlayStation 5 i Xboksa Series X|S. Będzie lepiej, więcej i ładniej. W kwietniu twórcy wypowiedzieli umowę Saber Interactive i poinformowali, że dokończą projekt we własnym zakresie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna zawierać będzie całą gamę usprawnień. Dodany zostanie tryb fotograficzny, przedmioty i dodatkowe zadanie inspirowane serialem „Wiedźmin” od Netfliksa, pojawią się nowe perspektywy kamery i ulepszona mapa oraz mnóstwo ulepszeń wizualnych, wydajnościowych i technicznych.

Wersja PC otrzyma aktualizację ze wsparciem ray tracingu (Ray Traced Global Illumination i Ray-Traced Ambient Occlusion), ustawienia Ultra+ dla potężnych sprzętów, a gra wykorzysta możliwości Nvidia DLSS 2.0 i AMD FSR 2.0. Pojawią się także niektóre z najbardziej uznanych modyfikacji stworzonych przez społeczność, jak również te przygotowane przez CD Projekt RED.

Na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S będą dwa tryby graficzne: jakości lub wydajności. Pierwszy pozwoli na zabawę w 4K w 60 klatkach na sekundę, a drugi wprowadzi technologie globalnego oświetlenia ray tracingu i AMD FSR 2.0. Dojdzie też możliwość przechowywania zapisów gier w chmurze. Posiadacze PS5 zaznają też wrażeń dzięki wykorzystaniu haptycznych wibracji w kontrolerze DualSense.

Z nowości do gry wprowadzone zostaną znane z Cyberpunka 2077 międzyplatformowe postępy (cross-save).Grając na dowolnej platformie można bezproblemowo przenieść stany gry pomiędzy wersjami na PC, PS5 i XSX.

Najważniejsze, że każdy gracz posiadający już Wiedźmina 3: Dziki Gon na PC, PlayStation 4 lub Xboksie One aktualizację otrzyma całkowicie za darmo. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna zawierać będzie także wszystkie aktualizacje, DLC oraz dodatki: Serca z kamienia oraz Krew i wino.

CD Projekt RED wprowadzi tytuł jako osobną pozycję w cyfrowych sklepach, do tego produkcja pojawi się na półkach także w nowych wersjach pudełkowych na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S.

Oficjalny stream w którym twórcy omawiają wprowadzone zmiany. Występują Amelia Kołat (Senior Community Manager), Alicja Kozera (Community Manager), Philipp Weber (Acting Narrative Director) i Charles Tremblay (Engineering Director).