Manager Games rozpoczyna pracę nad – nie zgadniecie – managerami

Producentem jednego z nich ma być studio o, do niedawna, artystycznych aspiracjach.

Wydawca ma już na koncie wydane gry, choć – dodajmy – o raczej nieszczególnej renomie. Jego Car Mechanic Manager (2015) do dziś doczekał się raptem 73 ocen steamowych użytkowników (w dodatku raptem 53% jest pozytywnych). Furory nie zrobiły również wydane trzy lata później Esport Manager (125 ocen, 43% pozytywne), ani tym bardziej Hotel Dracula (21 ocen, 57% pozytywnych).

Nie znaczy to jednak, że firma złożyła broń, szczególnie ciekawie rysuje się w ich portfolio nadchodzący Drill Deal, a więc strategia, która pozwoli nam stanąć na czele platformy wiertniczej. Stojący za produkcją zespół Red Dev Studio zapowiada, że ma się ona charakteryzować humorem, stąd poza awariami i kłopotami z zaopatrzeniem będziemy musieli poradzić sobie z tsunami, atakami krakena albo wizytą UFO. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, naszą platformę rozbudujemy, a nawet przytroczymy do niej kolejne moduły. Dodajmy, że Drill Deal możemy sprawdzić już, teraz, natychmiast – za sprawą bezpłatnej alfy – i że choć miał on zadebiutować w trzecim kwartale zeszłego roku, ostatecznie zadebiutuje w III kwartale 2021.

Z rozsyłanego mediom komunikatu dowiadujemy się, że wydawca zdobył autorskie prawa majątkowe do dwóch kolejnych projektów – Russian Diamond Mine Manager oraz Bicycle Mechanic Simulator.

Pierwszy z nich pozwoli nam odnaleźć się w garniturze managera wielkiej kopalni diamentów, którego celem stanie się optymalizacja wydobycia, sprawne zarządzanie pracownikami i zwiększanie jakości produktów. Prace nad preprodukcją powinny zakończyć się w sierpniu, natomiast premiera planowana jest na przełom 2022 i 2023 roku.

Biker Mechanic Simulator – tytuł to nie przypadek – umożliwi nam naprawdę rowerów.

„Do dyspozycji gracza, przed naprawą, będą urządzenia diagnostyczne. Zysk z napraw będzie mógł zostać wykorzystany na rozwój warsztatu, zakup nowych komponentów oraz ulepszanie dostępnych narzędzi. Gracz będzie mógł śledzić efekty swojej pracy poprzez dostępny tor testowy oraz zróżnicowane trasy”.

– opisuje zamysł Tomasz Sobiecki, prezes Manager Games. W tym przypadku premiery możemy się spodziewać w drugiej połowie 2022, a produkuje – co ciekawe – Punch Punk Games, a więc twórcy This is the Zodiac Speaking, do którego historię rozpisał nominowany do nagrody Nike Łukasz Orbitowski i nadchodzącej AIDY, przygodówki FMV, która przywodzi na myśl Her Story.

Manager Games przypomina, że równolegle pracuje – wespół z Pyramid Games – nad Car Mechanic Manager 2022 i że już wkrótce planuje zadebiutować na NewConnect.