This is the Zodiac Speaking: „Jestem na Kickstarterze”

Bogata w wideo zbiórka sfinansuje m.in. ostatnie szlify przed premierą.

Gra pozwoli nam rozwikłać zagadkę seryjnego mordercy, który grasował w Kalifornii na przełomie lat 60. i 70. Historię rozpisali Krzysztof Grudziński (Apocalipsis, niedawno zapowiedziana AIDA) oraz nominowany do nagrody Nike Łukasz Orbitowski. Głównym bohaterem opowieści będzie dziennikarz, Robert Hartnell, który zgadza się spotkać z zabójcą. Tytuł otrzyma dwa tryby zabawy. Jeden połączy śledztwo z akcją i skradaniem, drugi pozwoli w całości skupić się na zabawie w detektywa. Upstrzone zagadkami i zbieraniem dowodów dochodzenie może mieć trzy zakończenia.

Wraz ze startem zbiórki tytuł doczekał się nowego zwiastuna:

W toku wędrówki Robert zwiedzi okolice San Francisco, ale także cofnie się do własnych wspomnień. Autorzy deklarują, że tworząc grę, bazowali na materiałach dowodowych i ustaleniach poczynionych w sprawie. Jeśli odwiedzicie stronę kampanii, znajdziecie na niej nagrania, na których autorzy opowiadają m.in. o inspiracjach, ale także o powstawaniu gry.

Na tym etapie celem autorów jest zebranie przynajmniej 13 tysięcy dolarów. Dzięki tej kwocie chcą dopracować grę graficznie i przeprowadzić testy przed zaplanowaną na 24 września premierą. Środki mają umożliwić przygotowanie dodatkowych wersji językowych. Mowa jest też o sfinalizowaniu prac nad portami gry – autorzy chcą opublikować grę jednocześnie na pecetach, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Switchu. Jeśli zdecydujecie się dołożyć do tego celu swoją cegiełkę, możecie liczyć np. na dodanie do wirtualnej listy ofiar Zodiaka.

Kampania crowdfundingowa potrwa miesiąc, macie więc czas, by w razie zainteresowania sprawdzić demo produkcji. Co ciekawe, autorzy nie udostępnili go na steamowej karcie gry – można je po prostu pobrać. Nagranie z prologu trafiło też na youtube’owy kanał wydającego grę Klabatera.