Drill Deal wwierca się w serca bezpłatną Alphą

Pobrało ją już więcej osób niż Sopot ma mieszkańców.

Sopocian jest, uzupełnijmy, niecałe czterdzieści tysięcy. Teraz podobnym wynikiem może pochwalić się swoisty prolog gry, którą wyprodukowały A2 Softworks i Red Dev Studio. Drill Deal: Borehole pozwala sprawdzić, jak to jest zarządzać platformą wiertniczą i jej kanciastoportym personelem. W grze rozbudowujemy infrastrukturę, rozwijamy technologię wydobycia i organizujemy transporty czarnego złota. Na drodze przedsięwzięciu stają wydarzenia losowe. Grozi nam np. burza śnieżna, najazd ekologów, pojawienie się gigantycznej kałamarnicy i atak piratów.

Ten ostatni stanowi zresztą element scenariusza, który znajdziemy we wczesnej wersji gry. Poza tym Borehole Alpha oddaje do naszej dyspozycji przeszło dwadzieścia budynków do postawienia i niewiele mniej surowców do wydobycia. W ramach zabawy możemy też sprawdzić, jak to jest nawiązywać relacje biznesowe. W pełnej wersji otrzymamy do dyspozycji pełną kampanię fabularną,  dodatkowe obiekty do wykorzystania i bardziej zróżnicowane mapy, w tym nawiedzone wyspy. Dróg do wykonania zadań ma być wiele, pojawi się też tryb piaskownicy.

Źródła inspiracji wskazuje Rafał Jelonek z odpowiedzialnego za wydanie tytułu Ultimate Games:

„To gra zdecydowanie pobudzająca kreatywność, która powinna szczególnie mocno spodobać się fanom produkcji w stylu Two Point Hospital, Factory Town czy Buoyancy”.

Prace nad grą mają zakończyć się 30 września, następnie poznamy właściwą datę premiery. Szukajcie Drill Deala na Steamie (w tym miejscu), a jeśli już teraz chcecie zagrać w Borehole Alpha, zanurkujcie tu. Dotychczas 91% ze 157 ocen otrzymanych przez bezpłatne demo to pozytywy.

Powiązane gry: