Drill Deal to nie tylko gra słowna, ale i gra wideo

Red Dev Studio aż się wierci, by ujawnić nowy tytuł.

Spółka podpisała właśnie umowę wydawniczą z Ultimate Games, na mocy której Drill Deal, zapowiadany od jakiegoś czasu symulator platformy wiertniczej, trafi na Steama w trzecim kwartale tego roku.

W komunikacie dla prasy Wojciech Sypko, prezes Red Dev Studio zapowiada, że produkcja ma się charakteryzować humorem, stąd poza awariami i kłopotami z zaopatrzeniem będziemy musieli poradzić sobie z tsunami, atakami krakena albo wizytą UFO. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, naszą platformę rozbudujemy, a nawet przytroczymy do niej kolejne moduły. Zwiastun ww. atrakcji możecie ujrzeć na steamowej karcie katalogowej tytułu.

Dodajmy, że współpraca Red Dev Studio i Ultimate Games rozpoczęła się od listu intencyjnego, który podpisano we wrześniu 2019. Na mocy umowy powstaną dwie do czterech gier wideo, których premiery powinny nastąpić do 2022 roku. W pierwszym kwartale 2020 studio wyda na Switchu gry Powertris oraz Sokoban 3D, równolegle pracuje również nad tajemniczym Projektem X, o którym wiemy jedynie tyle, że ma się on toczyć w postapokaliptycznych realiach.