Against the Storm: City builder z jaszczurami i bobrami przypomina o sobie

Wygląda na to, że Timberbornowi wyrosła konkurencja.

Postapokaliptyczne bobry zdążyły już rozkochać w sobie użytkowników Steama... wygląda jednak na to, że wcale niedługo na platformie Valve będą musiały zmierzyć się z rywalizującym Against the Storm.

Wrocławskie Eremite Games określa swój debiut jako osadzony w świecie fantasy „roguelite city builder”. Niuans tkwi tu w fakcie, że nad krainą wiecznie pada deszcz, a by rozwinąć naszą cywilizację będziemy musieli zadbać o budowę struktur, które pomogą przetrwać niekorzystną aurę.

Pory deszczowe, jakie bez wątpienia zmienią naszą strategię przetrwania, będą trzy, podobnie jak rasy (ludzie, jaszczury, bobry) oraz billboardy za Ebbing, Missouri. Roguelite’ową podszewkę mamy z kolei wyczuć za sprawą losowo generowanych map (i celów!). Ponadto autorzy obiecują (modne hasło!) community driven development. (Co poniekąd sugeruje, że ich strategia zadebiutuje najpierw w early accessie).

Gra ma się ukazać w bliżej niesprecyzowanym okresie 2021, a wszystkim, którzy chcieliby ją dodać do swoich list życzeń, polecamy wizytę na steamowej karcie katalogowej.